SIÓDMA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                     14 maja 2023

 

Kościół Św. Elżbiety i Katolickie Centrum Rodziny

ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od środy do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od środy do soboty po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38

 

 1. W miniony czwartek obchodziliśmy Uroczystość Wniebowstąpieni, a także 103. rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji w naszym kościele pojawiła się wystawa zatytułowana „Jan Paweł II papież dialogu”. Ekspozycja to wspólna inicjatywa Instytutu Polskiego w Brukseli oraz Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE. Dziękuję Panu Ambasadorowi oraz Pani z-cy dyrektora Instytutu za promocję osoby i pontyfikatu Świętego Jan Pawła II.
 2. Dziś na zakończenie Mszy św. zostaną wręczone kolejne dyplomy ukończenia Studium Liderów Polonijnych w zakresie poradnictwa rodzinnego przy instytucie Studiów na Rodziną w Łomiankach. Dyplomy otrzymają członkowie Katolickiego Centrum Rodziny w Brukseli z którymi prowadzimy poradnię rodzinną i warsztaty dla narzeczonych.
 3. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie od środy do soboty o godz. 18:30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.
 4. W piątek 26 maja w polskiej tradycji przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 19:00. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 5. W sobotę 27 maja w naszym polonijnym kościele Św. Lambertusa w Leuven odbędzie się czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Św. do godz. 20:00 do 24:00. Animuje grupa odnowy w Duch Św. Betania z Leuven. Zapraszamy.
 6. W tym roku pielgrzymka do Scherpenheuvel odbędzie się w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Św. 29 maja. Mszy św. o godz. 11:00 przewodniczyć będzie biskup Jan Sobiło z diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie. Serdecznie zapraszam do licznego udziału. Szczególnie dzieci pierwszokomunijne do sypania kwiatów. Bilety autokarowe będzie można nabywać po Mszy św. w kaplicy. Cena 18 euro.
 7. Rozpoczynamy zapisy na katechezę parafialną przygotowującą do sakramentu I Komunii Świętej. Do pierwszej klasy zapisujemy dzieci w wieku 7 lat natomiast drugą klasę rozpoczynają dzieci w wieku 8 lat. Dzieci przyjmują I Komunię w wieku 9-10 lat po dwuletnim przygotowaniu na katechezie. Deklaracje można odebrać po Mszy św. w biurze parafialnym.
 8. Rozpoczynamy także zapisy na katechezę przygotowującą do Bierzmowania młodzieży począwszy do 13 roku życia. Młodzież otrzymuje bierzmowanie w wielu 14 lat.
 9. Jak co roku w wakacje Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej organizują w Kokotku k. Lublińca na Górnym Śląsku Festiwal Życia od 3 do 9 lipca dla młodzieży i młodych dorosłych (do 35 r.ż.). W ramach Festiwalu odbywają się codzienne koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, Eucharystie, warsztaty (sportowe, muzyczne, taneczne, modlitewne). Zapisy ks. Proboszcza.
 10. W każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 i 11:00 czynna jest kawiarenka parafialna „Pod Aniołami. Serdecznie zapraszamy.
 • W niedzielę 11 czerwca po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się przedstawienie teatralne w dużej sali parafialnej. Szczegóły zdradzę w przyszłą niedzielę. Proszę zarezerwować sobie czas na wydarzenie kulturalne w naszej parafii.
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.

 

Zapowiedzi przedślubne.

Zapowiedź 1:

 • Perkowski Rafał i Magdalena Prymka – ślub 29.07. w parafii pw. Narodzenia NMP w Żywcu
 • Radosław Pluta i Izabela Winko – ślub 02.09. w parafii Św. Lambertusa w Leuven

 

Narzeczonych polecamy modlitwie i życzymy pięknych i duchowych przeżyć podczas uroczystości ślubnej, a ktokolwiek z parafian wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi, proszony jest o poinformowanie o tym duszpasterza.