Bractwo Żywego Różańca

Bractwo Żywego Różańca istnieje przy Polskiej Misji Katolickiej (obecnie Polskiej Wspólnocie Katolickiej) od 70 lat! Modlitwa różańcowa zawsze była i jest duchowym wsparciem naszych kapłanów i polonijnej wspólnoty. W skład naszego Bractwa wchodzi 9 Róż i 2 Róże dziecięce.

W każdą sobotę, o godz. 18:30 Bractwo prowadzi modlitwę i rozważania różańcowe, a w każdą pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się na Mszy Świętej w intencji żywych i zmarłych członków Bractwa z Brukseli. Organizujemy pielgrzymki do Sanktuariów Maryjnych. Bardzo często budzą one świadomość naszej wiary i jednoczą wspólnotę. W czasie ich trwania zawiązują się przyjaźnie.

Dołącz do nas by wraz z Maryją wypraszać łaski dla nas i całego świata, i by wzbogaciło się również Twoje życie duchowe!

Prezeska Bractwa: p. Maryla Kamasińska

Grupa biblijna

Grupa modlitewno-biblijna istnieje przy PWK w Brukseli od ponad 25 lat. Jest grupą otwartą i spotyka się raz w tygodniu, w każdy poniedziałek o godz. 20:00 w sali św. Eugeniusza.

Jej celem jest wspólna modlitwa i rozważnie Słowa Bożego. Dodatkowo inspiracje dla grupy stanowi formacja oazowa oraz metoda Lectio Divina. Grupie towarzyszą duszpasterze. Co kilka miesięcy na spotkania zapraszamy diakonię z Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie w Carlsbergu (Niemcy).

Opiekun grupy: o. Piotr Depta OMI

Grupa Liturgiczna 

To miejsce dla tych, którzy chcą pogłębić swoje przeżywanie liturgii w Kościele, także poprzez aktywne uczestnictwo w przygotowaniu czytań i śpiewu. Wspólnota dorosłych, spotyka się w co drugą środę po wieczornej Mszy Świętej w sali św. Eugeniusza. Spotkanie jest otwarte dla każdego.

Opiekun grupy: s. Karolina Zawiślak MChR

Domowy Kościół

Jest wspólnotą małżeństw sakramentalnych spotykających się raz w miesiącu w obecności kapłana. Domowy Kościół pomaga małżonkom lepiej rozumieć siebie i sens sakramentu małżeństwa. Siły do tego czerpią z rozważania Pisma Świętego, modlitwy i dzielenia się we wspólnocie swoją codziennością i doświadczeniem wiary. Kościół Domowy jest gałęzią Ruchu Światło-Życie założonego przez ks. Franciszka Blachnickiego.

Opiekun grupy: o. Piotr Depta OMI

Nadzwyczajny Szafarz Komunii Świętej

Ta posługa, sięgająca historycznie do czasów początków chrześcijaństwa, okazuje się też często potrzebna również dzisiaj. Za zgodą biskupa szafarze nadzwyczajni mogą pomagać kapłanom w udzielaniu Komunii św. wiernym podczas nabożeństw i nieść go tym, którzy z powody choroby nie mogą samodzielnie brać udziału w nabożeństwach. Co ciekawe, to Jan Paweł II przypomniał w Kościele katolickim o tej posłudze.

W naszej wspólnocie szafarze nadzwyczajni wspierają kapłanów podczas liturgii w kościołach na Anderlechcie, Schaerbeeku i w Leuven.

Opiekun grupy: o. Damian Kopytto OMI

*Grupy korzystające z programu 12 kroków:

  • Exodus DDA: wtorek, sala św. Eugeniusza (Rue Jourdan 80). Kontakt: dda.exodus.bruksela@gmail.com
  • AA „Quo Vadis”:
    • poniedziałki przy kościele św. Elżbiety (Rue Portaels 24)
    • wtorki i czwartki w sali św. Eugeniusza (obecnie Rue Emile Feron 153)
  • Grupa rodzinna Al-Anon: czwartek, sala św. Eugeniusza (Rue Jourdan 80)

Obecnie mitingi grupy AA QUO VADIS odbywają się w czwartek o godz. 20:00 na:

Rue Emile Feron 153, Saint Gilles 1060

Telefon +32 488 080 063

*COVID19 Prosimy sprawdzać aktualności i bieżące ogłoszenia duszpasterskie!