Bractwo Żywego Różańca

Bractwo Żywego Różańca istnieje przy Polskiej Misji Katolickiej (obecnie Polskiej Wspólnocie Katolickiej) od 70 lat! Modlitwa różańcowa zawsze była i jest duchowym wsparciem naszych kapłanów i polonijnej wspólnoty. W skład naszego Bractwa wchodzi 9 Róż i 2 Róże dziecięce.

W każdą sobotę, o godz. 18:30 Bractwo prowadzi modlitwę i rozważania różańcowe, a w każdą pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się na Mszy Świętej w intencji żywych i zmarłych członków Bractwa z Brukseli. Organizujemy pielgrzymki do Sanktuariów Maryjnych. Bardzo często budzą one świadomość naszej wiary i jednoczą wspólnotę. W czasie ich trwania zawiązują się przyjaźnie.

Dołącz do nas by wraz z Maryją wypraszać łaski dla nas i całego świata, i by wzbogaciło się również Twoje życie duchowe!

Prezeska Bractwa: p. Maryla Kamasińska

Grupa biblijna

Grupa modlitewno-biblijna istnieje przy PWK w Brukseli od ponad 25 lat. Jest grupą otwartą i spotyka się raz w tygodniu, w każdy poniedziałek o godz. 20:00 w sali św. Eugeniusza.

Jej celem jest wspólna modlitwa i rozważnie Słowa Bożego. Dodatkowo inspiracje dla grupy stanowi formacja oazowa oraz metoda Lectio Divina. Grupie towarzyszą duszpasterze. Co kilka miesięcy na spotkania zapraszamy diakonię z Międzynarodowego Centrum Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie w Carlsbergu (Niemcy).

Opiekun grupy: o. Adam Hetman OMI

Wieczernik

To miejsce dla tych, którzy chcą pogłębić swoje przeżywanie liturgii w Kościele, także poprzez aktywne uczestnictwo w przygotowaniu czytań i śpiewu. Wspólnota dorosłych, spotyka się w każdą środę po wieczornej Mszy Świętej w sali św. Eugeniusza. Spotkanie jest otwarte dla każdego.

Opiekun grupy: s. Agnieszka Eltmann MChR

Domowy Kościół

Jest wspólnotą małżeństw sakramentalnych spotykających się raz w miesiącu w obecności kapłana. Domowy Kościół pomaga małżonkom lepiej rozumieć siebie i sens sakramentu małżeństwa. Siły do tego czerpią z rozważania Pisma Świętego, modlitwy i dzielenia się we wspólnocie swoją codziennością i doświadczeniem wiary. Kościół Domowy jest gałęzią Ruchu Światło-Życie założonego przez ks. Franciszka Blachnickiego.

Opiekun grupy: o. Patryk Osadnik OMI, o. Adam Hetman OMI

Nadzwyczajny Szafarz Komunii Świętej

Ta posługa, sięgająca historycznie do czasów początków chrześcijaństwa, okazuje się też często potrzebna również dzisiaj. Za zgodą biskupa szafarze nadzwyczajni mogą pomagać kapłanom w udzielaniu Komunii św. wiernym podczas nabożeństw i nieść go tym, którzy z powody choroby nie mogą samodzielnie brać udziału w nabożeństwach. Co ciekawe, to Jan Paweł II przypomniał w Kościele katolickim o tej posłudze.

W naszej wspólnocie szafarze nadzwyczajni wspierają kapłanów podczas liturgii w kościołach na Anderlechcie, Schaerbeeku i w Leuven.

Opiekun grupy: o. Damian Kopytto OMI

*Grupy korzystające z programu 12 kroków:

  • Exodus DDA: wtorek, sala św. Eugeniusza (Rue Jourdan 80). Kontakt: dda.exodus.bruksela@gmail.com
  • AA „Quo Vadis”:
    • poniedziałki przy kościele św. Elżbiety (Rue Portaels 24)
    • wtorki i czwartki w sali św. Eugeniusza (Rue Jourdan 80)
  • Grupa rodzinna Al-Anon: czwartek, sala św. Eugeniusza (Rue Jourdan 80)

*COVID19 Prosimy sprawdzać aktualności i bieżące ogłoszenia duszpasterskie!