Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

Msze św.:

Niedziela 13:00

Piątek 19:30 nabożeństwo i 20:00 Msza św.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś w Brukseli w kościele Św. Elżbiety zostały wręczone kolejne dyplomy ukończenia Studium Liderów Polonijnych w zakresie poradnictwa rodzinnego przy instytucie Studiów na Rodziną w Łomiankach. Dyplomy otrzymali członkowie Katolickiego Centrum Rodziny z którymi prowadzimy poradnię rodzinną i warsztaty dla narzeczonych.
  2. Nabożeństwa majowe w piątki o godz. 19:30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.
  3. W piątek 26 maja w polskiej tradycji przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 20:00. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
  4. W sobotę 27 maja w naszym odbędzie się czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Św. do godz. 20:00 do 24:00. Animuje grupa odnowy w Duch Św. Betania z Leuven. Zapraszamy.
  5. W tym roku pielgrzymka do Scherpenheuvel odbędzie się w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Św. 29 maja. Mszy św. o godz. 11:00 przewodniczyć będzie biskup Jan Sobiło z diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie. Serdecznie zapraszam do licznego udziału. Szczególnie dzieci pierwszokomunijne do sypania kwiatów.
  6. Jak co roku w wakacje Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej organizują w Kokotku k. Lublińca na Górnym Śląsku Festiwal Życia od 3 do 9 lipca dla młodzieży i młodych dorosłych (do 35 r.ż.). W ramach Festiwalu odbywają się codzienne koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, Eucharystie, warsztaty (sportowe, muzyczne, taneczne, modlitewne). Zapisy ks. Proboszcza.
  7. Doroczny Festyn parafialny odbędzie się w niedzielę 4 czerwca po Mszy św. o godz. 13:00. W tym orku ponownie w ogrodach za plebanią. Rozpoczniemy sztuką teatralną w sali parafialne.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.

 

Zapowiedzi przedślubne.

Zapowiedź 1:

  • Perkowski Rafał i Magdalena Prymka – ślub 29.07. w parafii pw. Narodzenia NMP w Żywcu
  • Radosław Pluta i Izabela Winko – ślub 02.09. w parafii Św. Lambertusa w Leuven

 

Narzeczonych polecamy modlitwie i życzymy pięknych i duchowych przeżyć podczas uroczystości ślubnej, a ktokolwiek z parafian wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi, proszony jest o poinformowanie o tym duszpasterza.