SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                       14 maja 2023

 

Kościół Św. Elżbiety i Katolickie Centrum Rodziny

ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od środy do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od środy do soboty po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38

 

 

 1. Dziś druga niedziela miesiąca. Msza św. o godz. 11:00 animowana przed dzieci i rodziców. Kazanie dla najmłodszych. O 10:30 Została wyświetlona bajka biblijna. Tak jest zawsze w 2 niedzielę miesiąca.
 2. Wczoraj 86 osobowa grupa młodzieży przyjęła sakrament bierzmowania, którego udzielałem wraz z księdzem dziekanem Eric Vancraynest. Młodzieży składamy serdeczne życzenia. Rodzicem i młodzieży dziękuję za sprzątanie i przygotowanie świątyni na tę uroczystość.
 3. Wczoraj odbyło się międzynarodowe nabożeństwo i procesja fatimska ulicami dzielnicy Saint-Gilles. Rozpoczęcie o godz. 21:00 w kościele Saint-Gilles. 10-tka różańca będzie odmawiana po polsku. Do października włącznie zapraszam na dzień fatimski każdego 13 dnia miesiąca na nabożeństwa fatimskie do naszego kościoła.
 4. We czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Będziemy o nią prosić w czasie nabożeństwa majowego.
 5. W czwartek przypada w Belgii uroczystość Wniebowstąpienia. Jest to dzień ustawowo wolny. Msza św. o godz. 19:00.
 6. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie od środy do soboty o godz. 18:30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.
 7. W każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 i 11:00 czynna jest kawiarenka parafialna „Pod Aniołami. Serdecznie zapraszamy.
 8. W tym roku pielgrzymka do Scherpenheuvel odbędzie się w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Św. 29 maja. Mszy św. o godz. 11:00 przewodniczyć będzie biskup Jan Sobiło z diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie. Serdecznie zapraszam do licznego udziału. Szczególnie dzieci pierwszokomunijne do sypania kwiatów. Bilety autokarowe będzie można nabywać po Mszy św. w kaplicy. Cena 18 euro.
 9. Rozpoczynamy zapisy na katechezę parafialną przygotowującą do sakramentu I Komunii Świętej. Do pierwszej klasy zapisujemy dzieci w wieku 7 lat natomiast drugą klasę rozpoczynają dzieci w wieku 8 lat. Dzieci przyjmują I Komunię w wieku 9-10 lat po dwuletnim przygotowaniu na katechezie. Deklaracje można odebrać po Mszy św. w biurze parafialnym.
 10. Rozpoczynamy także zapisy na katechezę przygotowującą do Bierzmowania młodzieży począwszy do 13 roku życia. Młodzież otrzymuje bierzmowanie w wielu 14 lat.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.
 12. Zapowiedzi przedślubne:

Zapowiedź 2:

 • Albert Ołdakowski i Paulina Grabowska – ślub 26.08. w parafii MB Częstochowskiej w Szumowie

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi, proszony jest poinformowanie o tym duszpasterza.