Róże różańcowe – Szkolna Róża Różańcowa pod wezwaniem św. Franciszka i Hiacynty

Powstała z inicjatywy dzieci uczęszczających do Szkoły Polskiej im. Jana Pawła II. Uroczyste przyjęcie do Grupy Żywego Różańca 20-ga dzieci odbyło się 25 lutego 2018 r. Od tego dnia członkowie grupy codziennie odmawiają dziesiątkę różańca w intencjach papieskich, a w pierwszą niedziele miesiąca modlą się wspólnie w kościele Notre-Dame de la Chapelle. Raz na kwartał, s. Agata – opiekun grupy – prowadzi formacyjne spotkanie dla dzieci pogłębiające rozumienie tajemnic różańcowych oraz historii objawień maryjnych.

Opiekun grupy: s. Agata Kożuchowska MChR


Liturgiczna Służba Ołtarza (ministranci)

Liturgiczna Służba Ołtarza asystuje podczas Eucharystii odprawianych w kaplicy i w kościele. Jest podzielona na grupy wiekowe: kandydatów, aspirantów, ministrantów, lektorów oraz ceremoniarzy. Bycie ministrantem, to także wspólne zbiórki i wycieczki.

Kandydatem na ministranta może zostać każdy, kto przystąpił już do I Komunii Świętej. Zapraszamy też ministrantów, którzy służyli w parafiach w Polsce, a teraz przeprowadzili się z rodzicami do Brukseli!

Opiekun grupy: o. Władysław Walaszczyk OMI
Animator: br. Mateusz Gołas OMI


NINIWA młodsza

NINIWA jest grupą, do której każdy może wstąpić. Młodzież tworzy w niej rodzinę, która spotyka się co tydzień w piątek o godz. 20:00 w sali św. Eugeniusza. Na spotkaniach zbliżają się do Pana Boga nie tylko poprzez modlitwę, ale także przez wspólne rozmowy, wyjazdy i zabawy. Jeśli masz od 14 do 19 lat i jesteś zainteresowany – przyjdź i zobacz. Warto!

NINIWA Bruksela należy do ogólnopolskiego oblackiego duszpasterstwa młodzieży NINIWA (zobacz: https://niniwa.org/)

Opiekun grupy: o. Tomasz Gali OMI