Scholka dziecięca

Wszystkie dzieci, które chciałyby rozwijać swoje talenty muzyczne na chwałę Bożą, zapraszamy w każdy piątek o godz. 18:00 do sali św. Eugeniusza. Grupa dzieci śpiewa w każdą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11:00.

Opiekun grupy: s. Agnieszka Eltmann MChR

Róże różańcowe

  • Misyjna Róża Różańcowa im. św. Tereski od Dzieciątka Jezus

Grupa składa się z młodzieży i dzieci, które poprzez codzienną modlitwę dziesiątką różańca wspierają dzieło misyjne Kościoła. Róża podejmuje także wspólnie adopcję misyjną i wspiera jednego z uczniów oblackiej szkoły w Indiach. Grupa spotyka się raz w miesiącu.

Opiekun grupy: s. Agnieszka Eltmann MChR

  • Szkolna Róża Różańcowa pod wezwaniem św. Franciszka i Hiacynty

Powstała z inicjatywy dzieci uczęszczających do Szkoły Polskiej im. Jana Pawła II. Uroczyste przyjęcie do Grupy Żywego Różańca 20-ga dzieci odbyło się 25 lutego 2018 r. Od tego dnia członkowie grupy codziennie odmawiają dziesiątkę różańca w intencjach papieskich, a w pierwszą niedziele miesiąca modlą się wspólnie w kościele Notre-Dame de la Chapelle. Raz na kwartał, s. Agata – opiekun grupy – prowadzi formacyjne spotkanie dla dzieci pogłębiające rozumienie tajemnic różańcowych oraz historii objawień maryjnych.

Opiekun grupy: s. Agata Kożuchowska MChR

Liturgiczna Służba Ołtarza (ministranci)

Liturgiczna Służba Ołtarza asystuje podczas Eucharystii odprawianych w kaplicy i w kościele. Jest podzielona na grupy wiekowe: kandydatów, aspirantów, ministrantów, lektorów oraz ceremoniarzy. Bycie ministrantem, to także wspólne zbiórki i wycieczki.

Kandydatem na ministranta może zostać każdy, kto przystąpił już do I Komunii Świętej. Zapraszamy też ministrantów, którzy służyli w parafiach w Polsce, a teraz przeprowadzili się z rodzicami do Brukseli!

Opiekun grupy: o. Adam Hetman OMI

NINIWA

NINIWA jest grupą do której każdy może wstąpić. Młodzież tworzy w niej rodzinę, która spotyka się co tydzień w piątek o godz. 20:00 w sali św. Eugeniusza. Na spotkaniach zbliżają się do Pana Boga nie tylko poprzez modlitwę, ale także przez wspólne rozmowy, dyskusje i zabawy. Jeśli jesteś w wieku od 14 do 18 lat i jesteś zainteresowany – przyjdź i zobacz. Warto! 🙂

NINIWA Bruksela należy do ogólnopolskiego oblackiego duszpasterstw młodzieży NINIWA (zobacz: https://niniwa.org/)

Opiekun grupy: o. Patryk Osadnik OMI

Skupienia młodzieży

Raz w miesiącu nasz młodzież spotyka się w niedzielne popołudnie, by razem spędzić czas. Skupienie młodzieży, to okazja, by spotkać fajnych ludzi, posłuchać katechezy na ciekawy temat i podyskutować o niej w czasie pracy w grupach, pomodlić się i wyspowiadać. Skupienia zawsze zapowiadane są w wyprzedzeniem podczas ogłoszeń duszpasterskich. Zwykle zaczynają się o godz. 14:00 w sali św. Eugeniusza, a kończą Mszą Świętą o godz. 17:30 w kościele Notre-Dame de la Chapelle.

Jeśli masz od 14 do 18 lat, chcesz spotkać ciekawych ludzi, poznać lepiej Pana Boga i pogłębić relację z Nim – serdecznie Cię zapraszamy! 🙂

Opiekun grupy: o. Patryk Osadnik OMI, s. Agnieszka Eltmann MChR