CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                  30 kwietnia 2023

 

Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

Msze św.:

Niedziela 13:00

Piątek 19:30 nabożeństwo i 20:00 Msza św.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Z tej okazji gościmy w naszej wspólnocie O. Piotra Piaseckiego, profesora z Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów M.N. z Obry oraz kleryka Mikołaja Zatorskiego.
  2. Dziękuję Panom Mariuszowi Amanowiczowi i Tomaszowi Ostrowskiemu za transport darów na Ukrainę.
  3. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w piątki o godz. 19:30 i Msza św. o 20:00.
  4. 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
  5. W środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 roku. W tym roku główne uroczystości z korpusem dyplomatycznym odbędą się w kościele Notre Dame de la Chapelle o godz. 19:00, a także w kościele Św. Elżbiety o 19:00. Nie ma Mszy w Leuven.
  6. Wczoraj odbyła się uroczystość I Komunii Św. w o godz. 11:00 odbędzie się uroczystość I Komunii Św. Dzieci w maju będą przeżywały „białe niedziele” jako dziękczynienie.
  7. Ambasada RP w Brukselizaprasza na obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą  za tydzień w niedzielę 7 maja w parku Cinquantenaire w godzinach 14:00 – 21:30. Będzie to polonijny piknik i jednocześnie promocja naszej Ojczyzny. Zapraszajmy na to wydarzenie także naszych znajomych z różnych krajów świata. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej Ambasady.