NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                           12 czerwca 2022

 

Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

Msze św.:

Niedziela 13:00

Piątek 19:30 nabożeństwo i 20:00 Msza św.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

 

  1. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa w piątki o 19:30 i o 20:00 Msza św.

 

  1. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18:00 w kościele Sint Kwintenskerk (Naamsestraat 160A, 3000 Leuven) Procesja Bożego Ciała wyrusza o 19:00 do kościoła Sint Piterskerk na rynku.

 

4. W piątek o 20:00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania.

 

5. Bóg zapłać za liczy udział w polonijnej pielgrzymce do Scherpenheuvel. Dziękuję rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym.

 

6. Jak co roku w wakacje Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej organizują w Kokotku k. Lublińca na Górnym Śląsku Festiwal Życia od 4 do 10 lipca dla młodzieży i młodych dorosłych (do 35 r.ż.). W ramach Festiwalu odbywają się codzienne koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, Eucharystie, warsztaty (sportowe, muzyczne, taneczne, modlitewne). Zapisy u o. Piotra. Szczegóły na naszej stronie internetowej.