NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                           12 czerwca 2022

 

Kościół Św. Elżbiety i Katolickie Centrum Rodziny

ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od środy do piątku o 19:00

Spowiedź: przed Mszą św. w tygodniu

Biuro parafialne : od środy do soboty po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

 

  1. Od poniedziałku do środy uczestniczę w rekolekcjach kapłanów z diecezji Bruksela Mechelen wraz w biskupem i wszystkimi proboszczami Brukseli. Dlatego nabożeństwo fatimskie odbędzie się w środę o 19:30 Msza św. z kazaniem maryjnym i po Mszy różaniec fatimski.

 

  1. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Msza św. o godz. 19:00. Procesja Bożego Ciała odbyła się dla całej naszej wspólnoty polonijnej w miniony poniedziałek podczas pielgrzymki w Sechrpenheuvel.

 

  1. Bóg zapłać za liczy udział w polonijnej pielgrzymce do Scherpenheuvel. Dziękuję rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym. Bóg zapłać również za uczestnictwo w pieszej pielgrzymce z naszego kościoła da bazyliki Sacre Coeur na Koekelberg.

 

  1. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa od środy do soboty o 18:30.

 

  1. Jak co roku w wakacje Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej organizują w Kokotku k. Lublińca na Górnym Śląsku Festiwal Życia od 4 do 10 lipca dla młodzieży i młodych dorosłych (do 35 r.ż.). W ramach Festiwalu odbywają się codzienne koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, Eucharystie, warsztaty (sportowe, muzyczne, taneczne, modlitewne). Zapisy u o. Piotra. Szczegóły na nszej stronie internetowej.