ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                         5 czerwca 2022

Msza w dzień                                             

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś gościmy w naszej Wspólnocie Ks Biskupa Mariana Buczka, biskup senior diecezji charkowsko-zaporowskiej. Ks. Biksup będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. w Scherpenheuvel – Montaigu
  2. Dzisiejsza niedziela jest także pierwszą niedzielą miesiąca. Na zkończenie Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do serca Pana Jezusa.
  3. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszej polonijnej pielgrzymce do Scherpenheuvel – Montaigu. Serdecznie zapraszam do licznego udziału. Jest to również dziękczynienie dzieci, które w tym roku przystąpiły do w Belgii w naszych polskich kościołach do I Komunii Św.
  4. Mszy św. o godz. 11:00 przewodniczyć będzie biskup Marian Buczek z Ukrainy. O godz. 14:30 Procesja Bożego Ciała. Dzieci pierwszokomunijne sypią kwiaty. Po procesji nabożeństwo czerwcowe z kazaniem i koncert zespołu „Schola Antwerpia”.
  5. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa w piątek o 19:30 i Msza św. o 20:00
  6. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.
  7. Bierzmowanie dobędzie się 17 czerwca w piątek o 20:00.
  8. Jak co roku w wakacje Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej organizują w Kokotku k. Lublińca na Górnym Śląsku Festiwal Życia od 4 do 10 lipca dla młodzieży i młodych dorosłych (do 35 r.ż.). W ramach Festiwalu odbywają się codzienne koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, Eucharystie, warsztaty (sportowe, muzyczne, taneczne, modlitewne). Zapisy u o. Piotra. Szczegóły na nszej stronie internetowej.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.