PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          6 lutego 2022

 

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od wtorku do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od wtorku do piątku po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań. Na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Zakończył się ront witraży w kościele. Cieszymy się bardzo, że tak kosztowną inwestycję udało się zrobić w ciągu 12 miesięcy i że otrzymaliśmy dotację z Gminy Schaerbeek na pół miliona euro. Pięknie odnowione zostały witraże w zakrystii. Trwają rozmowy odnośnie budowy nowej zakrystii. Nie wiadomo czy się to uda ponieważ zmieniło się prawo w Brukseli, które obowiązywało od czasów Napoleona do 1 stycznia 2022 roku. W najbliższym czasie na pewno będzie zmienione nagłośnienie w kościele.
  3. Tydzień temu odbyło się spotkanie Bractwa Żywego Różańca. Bóg zapłać za przybycie i wspólnotowe spotkanie. Podziękowania dla prezeski Bractwa przy naszym kościele, Pani Jadwigi Żukowskiej.
  4. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła w środę i uprzątnięcie dekoracji świątecznych.
  5. Rozpoczyna się kurs przedmałżeński, warsztaty dla narzeczonych i poradnia rodzinna przy kościele Św. Elżbiety w dzielnicy Schaerbeek. Zgłoszenia i zapisy na pierwszym spotkaniu  za tydzień w niedzielę 13 lutego bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11:00 w kościele św. Elżbiety. Będzie to już ostatnia szansa przed wakacjami.
  6. Msze św. w tygodniu od środy do piątku o 19:00 i 19:30 jeśli będzie taka potrzeba. Msze niedzielne w sobotę o 19:00 i w niedzielę o 9:00 i 11:00. Spowiedź w tygodniu od 18:30 i w niedzielę przed Mszą św. W kościele Św. Elżbiety nie trzeba zapisywać się na Mszę św.
  7. W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała. W maju odbędzie się Europejska Pielgrzymka Polonii do Lourdes o czym będę informował w najbliższym czasie. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Dlatego na tydzień sakrament chorych o godz. 18:45. Różnice rozpocznie się o 18:15
  8. Z dużym wyprzedzeniem informuję, iż rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 4 niedzielę Wielkiego Postu 27 marca. W czasie rekolekcji będzie spowiedź rekolekcyjna.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.