CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                 30 stycznia 2022

 

Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

Msze św.:

Niedziela 13:00

Piątek 19:30 nabożeństwo i 20:00 Msza św.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.
  2. Dzisiejsze jasełka odwołane ze względy na dzieci, które zachorowały na covid.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19:45, spowiedź od godz. 19:30
  4. Rozpoczyna się kurs przedmałżeński, warsztaty dla narzeczonych i poradnia rodzinna przy kościele Św. Elżbiety w dzielnicy Schaerbeek. Zgłoszenia i zapisy na pierwszym spotkaniu  w niedzielę 13 lutego bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11:00 w kościele św. Elżbiety. Będzie to już ostatnia szansa przed wakacjami.
  5. Za tydzień 1 niedziela miesiąca. Dzień eucharystyczny, poświęceni gromnic.
  6. 13 lutego podczas Mszy św. przyjęcie do grona liturgicznej służby ołtarza i ustanowienie nowych ministrantów.
  7. Z dużym wyprzedzeniem informuję, iż rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 1-2- i 3 kwietnia (piątek sobota i niedziela). W czasie rekolekcji będzie spowiedź rekolekcyjna.
  8. Zachęcamy rodziców, aby pamiętali o 1 rocznicy chrztu swojego dziecka i zgłaszali to w biurze parafialnym. W kościele udzielane jest specjalne błogosławieństwo dzieciom z okazji 1 rocznicy urodzin i chrztu świętego.
  9. Są wolne intencje na kolejne tygodnie.
  10. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.