PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          6 lutego 2022

Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

Msze św.:

Niedziela 13:00

Piątek 19:30 nabożeństwo i 20:00 Msza św.

 

  1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań. Na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła i uprzątnięcie dekoracji świątecznych.
  3. Rozpoczyna się kurs przedmałżeński, warsztaty dla narzeczonych i poradnia rodzinna przy kościele Św. Elżbiety w dzielnicy Schaerbeek. Zgłoszenia i zapisy na pierwszym spotkaniu  za tydzień w niedzielę 13 lutego bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11:00 w kościele św. Elżbiety. Będzie to już ostatnia szansa przed wakacjami.
  4. W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała. W maju odbędzie się Europejska Pielgrzymka Polonii do Lourdes o czym będę informował w najbliższym czasie. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Dlatego na tydzień udzielany będzie sakrament chorych.
  5. Z dużym wyprzedzeniem informuję, iż rekolekcje wielkopostne odbędą się 1-2-3 kwietnia. W czasie rekolekcji będzie spowiedź rekolekcyjna.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.