RZECIA NIEDZIELA WCIĄGU ROKU                                   23 stycznia 2022

 

Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

Msze św.:

Niedziela 13:00

Piątek 19:30 nabożeństwo i 20:00 Msza św.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę Pisma Świętego.
  2. Trwa kolęda, czyli duszpasterska wizyta z błogosławieństwem domu. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyjmują kapłana, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Zaproszenia na kolędę można zgłaszać po Mszy w Zakrystii.
  3. Z dużym wyprzedzeniem informuję, iż rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 1-2- i 3 kwietnia (piątek sobota i niedizela). W czasie rekolekcji będzie spowiedź rekolekcyjna.
  4. Zachęcamy rodziców, aby pamiętali o 1 rocznicy chrztu swojego dziecka i zgłaszali to w biurze parafialnym. W kościele udzielane jest specjalne błogosławieństwo dzieciom z okazji 1 rocznicy urodzin i chrztu świętego.
  5. Są wolne intencje na kolejne tygodnie.
  6. W piątek Msza św. o godz. 20 i po Mszy spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania
  7. Za tydzień o 13:00 jasełka dzieci. Mszę św. animują rodzice i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

Śpiewaliśmy dziś, że słowa Pana są duchem i życiem. To ze słuchania Bożego słowa rodzi się, oczyszcza i umacnia nasza wiara. Chciejmy je coraz bardziej poznawać, nie tylko podczas niedzielnej Mszy Świętej. Sięgajmy po Pismo Święte i niech słowo Pana będzie naszym pokarmem. Niech Bóg nam błogosławi w nowym tugodniu.