RZECIA NIEDZIELA WCIĄGU ROKU                                   23 stycznia 2022

 

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od wtorku do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od wtorku do piątku po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę Pisma Świętego.
  2. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła.
  3. Trwa kolęda, czyli duszpasterska wizyta z błogosławieństwem domu. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyjmują kapłana, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Zaproszenia na kolędę można zgłaszać po Mszy w Zakrystii.
  4. Za tydzień, w niedzielę 30 stycznia Spotkanie Bractwa Żywego Różańca o godz. 15:00 na dużej sali parafialnej. Wejście na salę od strony wieży kościoła przez parking.
  5. Od lutego Msze św. w tygodniu od środy do piątku o 19:00 i 19:30 jeśli będzie taka potrzeba. Msze niedzielne w sobotę o 19:00 i w niedzielę o 9:00 i 11:00. Spowiedź w tygodniu od 18:30 i w niedzielę przed Mszą św. W kościele Św. Elżbiety nie trzeba zapisywać się na Mszę św.
  6. Z dużym wyprzedzeniem informuję, iż rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 4 niedzielę Wielkiego Postu 27 marca. W czasie rekolekcji będzie spowiedź rekolekcyjna.
  7. Zachęcamy rodziców, aby pamiętali o 1 rocznicy chrztu swojego dziecka i zgłaszali to w biurze parafialnym. W kościele udzielane jest specjalne błogosławieństwo dzieciom z okazji 1 rocznicy urodzin i chrztu świętego.
  8. Są wolne intencje na kolejne tygodnie.
  9. Biuro parafialne czynne od środy do soboty po Mszy św. wieczornej. W niedzielę w biurze można zamawiać tylko intencje Mszalne.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

 

Śpiewaliśmy dziś, że słowa Pana są duchem i życiem. To ze słuchania Bożego słowa rodzi się, oczyszcza i umacnia nasza wiara. Chciejmy je coraz bardziej poznawać, nie tylko podczas niedzielnej Mszy Świętej. Sięgajmy po Pismo Święte i niech słowo Pana będzie naszym pokarmem. Niech Bóg nam błogosławi.