CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                 30 stycznia 2022

 

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od środy do piątku o 19:00 i 19:30 (jeśli dodatkowa intencja)

Biuro parafialne : od środy do piątku po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.
 2. Dziś Spotkanie Bractwa Żywego Różańca o godz. 15:00 na dużej sali parafialnej. Wejście na salę od strony wieży kościoła przez parking.
 3. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza św. o godz. 19:00. Przed Mszą św. będzie można nabywać gromnice.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz. 18:30

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:45, spowiedź od godz. 18:00;

– w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez Bractwo Żywego Różańca

 

 1. W sobotę 5 lutego obchodzimy w kościele wspomnienie św. Agaty. Podczas Mszy św. o godz. 19:00 błogosławieństwo chleba. Prosimy, aby Jezus Chrystus, Chleb Żywy, który zstąpił z nieba chroniły nas i nasze domostwa, mieszkania od niebezpieczeństw pożaru i od innych przeciwności. Matki dają też chleb św. Agaty dzieciom, gdy te opuszczają dom rodzinny, udając się np. do szkoły w mieście, do wojska. lub na emigrację Poświęcony chleb św. Agaty umieszczają także kierowcy w swoich samochodach. Chleb św. Agaty przechowujemy ze czcią w naszych domach i mieszkaniach.
 2. Rozpoczyna się kurs przedmałżeński, warsztaty dla narzeczonych i poradnia rodzinna przy kościele Św. Elżbiety w dzielnicy Schaerbeek. Zgłoszenia i zapisy na pierwszym spotkaniu  w niedzielę 13 lutego bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11:00 w kościele św. Elżbiety. Będzie to już ostatnia szansa przed wakacjami.
 3. Od lutego Msze św. w tygodniu od środy do piątku o 19:00 i 19:30 jeśli będzie taka potrzeba. Msze niedzielne w sobotę o 19:00 i w niedzielę o 9:00 i 11:00. Spowiedź w tygodniu od 18:30 i w niedzielę przed Mszą św. W kościele Św. Elżbiety nie trzeba zapisywać się na Mszę św.
 4. Z dużym wyprzedzeniem informuję, iż rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 4 niedzielę Wielkiego Postu 27 marca. W czasie rekolekcji będzie spowiedź rekolekcyjna.
 5. Zachęcamy rodziców, aby pamiętali o 1 rocznicy chrztu swojego dziecka i zgłaszali to w biurze parafialnym. W kościele udzielane jest specjalne błogosławieństwo dzieciom z okazji 1 rocznicy urodzin i chrztu świętego.
 6. Są wolne intencje na kolejne tygodnie.
 7. Biuro parafialne czynne od środy do soboty po Mszy św. wieczornej. W niedzielę w biurze można zamawiać tylko intencje Mszalne.
 8. Za tydzień niedziela, 6 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Jest to dzień eucharystyczny. Wystawienie Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św. Składka jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła.
 9. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.