1. Adoracja Najświętszego Sakramentu – w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00, 9.30 i od godz. 17.00 oraz w każdy czwartek w kaplicy od godz. 18.00 do 19.00.
 2. Zapraszamy na Msze św. we wrześniu: w niedziele do kościoła Notre Dame de la Chapelle (Pl. de la Chapelle 1) na godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.00 i 17.30, w kościele św. Józefa (Anderlecht) o godz. 15.00. a w dni powszednie do kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej (rue Jourdan,80) na godz. 19.00.
 3. Biuro Polskiej Wspólnoty Katolickiej czynne jest od wtorku do piątku po Mszy św. o godz. 19.00. (tel. 02/538.30.87)
 4. Przypominamy o obowiązku rezerwacji– dotyczy Mszy świętej we wszystkie soboty oraz na wszystkich Mszach świętych w niedzielę. Dzieci do 12 roku życia nie zapisujemy.
 5. Okazja do spowiedzi świętej:od poniedziałku do soboty 30 minut przed Mszą świętą, a w niedzielę w czasie Mszy świętej. Miejsce spowiedzi: na misji w poczekalni przed biurem parafialnym, w kościele Notre Dame de la Chapelle w kaplicy Najświętszego Sakramentu.
 6. Witam O. Pawła Wyszkowskiego Superiora Delagatury Misjonarzy Oblatów MN z Ukrainy. O. Paweł dzisiaj wygłosi homilię i po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie zbierał ofiary na Ukrainę.
 7. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest we wszystkie dni powszednie października bezpośrednio po Mszy św. o godz. 19.00 w kaplicy.
 8. Pierwsze spotkanie Grupy Liturgicznej – w środę o godz. 20.00. Wiara rodzi się ze słuchania, a tym co się słyszy jest Słowo Boga. Wszystkie osoby, które dotychczas czytały lub śpiewały podczas niedzielnych Mszy Świętych serdecznie zapraszamy na spotkania Grupy Liturgicznej. Powołanie takiej Grupy ma na celu usprawnienie i pogłębienie przygotowania do pełnienia zadań podczas liturgii Mszy Świętej. Na to spotkanie zapraszamy również osoby, które chciałyby dopiero rozpocząć przygotowanie do posługi lektora lub psałterzysty.
 9. Pierwsza katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się 8 października o godz. 20.00 w kościele Notre Dame de la Chapelle. Na spotkanie to zapraszamy również rodziców kandydatów, którzy nie są pełnoletni.
 10. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich rodziców dzieci, które w przyszłym roku chcą przyjąć I Komunię świętą odbędzie się 17 października o godz. 18.30 w kościele Notre Dame de la Chapelle. Prosimy o obecność tylko jednego z rodziców i w miarę możliwości bez udziału dzieci.
 11. Rozpoczyna się kurs przedmałżeński, warsztaty dla narzeczonych i poradnia rodzinna przy kościele Św. Elżbiety w dzielnicy Schaerbeek. Zgłoszenia i zapisy na pierwszym spotkaniu  w niedzielę 17 października bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11:00 w kościele św. Elżbiety.
 12. Prosimy na bieżąco śledzić ogłoszenia na naszej stronie internetowej.

 

Intencje Bractwa:

Październik – O łaskę przebaczenia dla tych którzy nie potrafią przebaczyć i uleczenie ich ran.

Listopad – W intencji dusz w czyśćcu cierpiących

Grudzień – O jedność rodzin rozłączonych przez emigrację i odmianę losu dzieci niechcianych