OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od wtorku do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od wtorku do piątku po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

 1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe od wtorku do soboty o 18:30. W tym tygodniu różnice prowadzą: we wtorek – ministranci; środę – dzieci; czwartek – Domowy Kościół; piątek – młodzież; sobota – Bractwo Żywego Różańca.
 2. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca tradycyjnie na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem w nawiązaniu do dzisiejszego Słowa Bożego.
 3. Od przyszłej niedzieli o godz. 8:30 przed poranną Mszą św. będziemy śpiewali „Godzinki o NMP”. Godzinki są nabożeństwem poświęconym ku czci Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej. Przez długie wieki służyły ludziom świeckim jako pewien rodzaj brewiarza. Godzinki to nabożeństwo znane w Polsce od setek lat. W wielu parafiach tradycja śpiewania Godzinek jest żywa. W sierpniu słyszymy je, śpiewane przez pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę. Zachęcamy wszystkich do zawierzenia się Maryi i udziału w śpiewaniu Godzinek w każdą niedzielę o 8:30. Kościół będzie otwierany o 8:20.
 4. Msze św. od wtorku do soboty o 19:00. Pół godz. przed Mszą okazja do spowiedzi.
 5. We wtorek 5 października wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej (1905-1938), zakonnicy ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przed Mszą św. odmówimy różaniec i koronkę do Bożego miłosierdzia.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Różaniec w intencji powołań. Tego dnia przypada również wspomnienie Matko Bożej różańcowej patronki wspólnot Żywego Różańca. Po Mszy św. spotkanie Bractwa Żywego Różańca w sali parafialnej.
 7. W przyszłą niedzielę 21. Dzień Papieski. Gościć będziemy misjonarza z Ukrainy.
 8. Rozpoczyna się kurs przedmałżeński, warsztaty dla narzeczonych i poradnia rodzinna Zgłoszenia i zapisy na pierwszym spotkaniu w niedzielę 17 października bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11:00 w kościele św. Elżbiety.
 9. Chlałbym bardzo serdecznie podziękować Paniom Zofii i dwóm Marzenom na pomoc w prasowaniu szat liturgicznych. Bóg zapłać.
 10. Spotkania Wspólnot: AA odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 20:00. Rozpoczyna spotkania także grupa DDD – Dorosłych Dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godz. 20:00. Poradnia psychologiczna z ks. Markiem Adamczykiem – psychologiem i psychoterapeutą w tym miesiącu odbędzie się 13 i 14 października. Zapisy pod numerem telefonu +32 471 31 20 38
 11. Po Mszy św. zapraszamy do kawiarenki parafialnej.