DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             8 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od wtorku do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od wtorku do piątku po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

  1. Msze św. w tygodniu od wtorku do piątku o 19:00. Poł godz. przed Mszą jest okazja do spowiedzi. Msze niedzielne w sobotę o 19:00 i w niedzielę o 9:00 i 11:00. W lipcu i sierpniu nie trzeba zapisywać się na Msze św. Prosimy na bieżąco śledzić ogłoszenia  i informacje na naszej stronie internetowej. Biuro parafialne tylko w ciągu tygodnia po Mszy wieczornej. W niedzielę biuro jest nieczynne.
  2. W każdą niedzielę po Mszy św. o 9:00 i 11:00 zapraszamy do parafialnej „Kawiarenki po Aniołami”.Po Mszy św. można wypić kawę i zjeść pączka w odnowionym ogrodzie parafialnym. Wejście przez plebanię.
  3. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna od wtorku do piątku po Mszy wieczornej. W niedziele nie ma biura parafialnego.
  4. W tym tygodniu w piątek 13 lipca zapraszam na dzień fatimski do naszego kościoła. Msza św. z kazaniem maryjnym o godz. 19:00 i po mniej różaniec fatimski. Przed Mszą będzie można nabyć świece na różaniec. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w tej pięknej tradycy comiesięcznej modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej.
  5. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie Mszy św.
  6. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.