DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             8 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

LEUVEN

 

  1. W lipcu i sierpniu Msza św. tylko w niedzielę o 13:00. W lipcu i sierpni nie trzeba zapisywać się na Mszę św.

 

  1. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie Mszy św.

 

  1. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi. Dlaego za tydzień w Dzień Wojska Polskiego po Mszy św. udamy się na pobliski cmentarz w Heverlee, aby przy grobach polskich żołnierzy zapalić znicze i odmówić modlitwę. Jesteśmy to winni tym naszym Rodakom, którzy polegli w czasie II wojny światowej. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy.

 

 

  1. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła św. Lambertusa w sobotę 28 sierpnia i 4 września. Kościół i kaplica zostały odrestaurowane jednak po remoncie trzeba dokonać gruntownego sprzątania tak aby już we wrześniu móc tam odprawiać Msze św. Prosimy zabrać ze sobą sprzęt do mycia i czyszczenia. Z góry serdeczne Bóg zapłać. Osoby, które mogą pomóc proszone są o zgłoszenie do zakrystii (zapisać imię i nazwisko).

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.