Z wielkim żalem informujemy, że z powodu podjętej wczoraj wieczorem decyzji belgijskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego (CNS) dotyczącej nadzwyczajnych środków ostrożności związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 od dziś do 19 kwietnia nasze kościoły pozostaną zamknięte. W tej sytuacji zachęcamy do modlitwy w swoich rodzinnych wspólnotach, które są prawdziwymi Domowymi Kościołami, o czym przypominał nam św. Jan Paweł II w adhortacji „Familiaris Consortio”. Wzywamy także do roztropności i przestrzegania podjętych w Belgii środków nadzwyczajnych, czego wymaga od nas chrześcijańska miłość bliźniego.

Więcej informacji dotyczących szczegółowych środków ostrożności można znaleźć tutaj:

(fr) https://www.belgium.be/fr/actualites/2020/coronavirus_mesures_renforcees

(nl) https://www.belgium.be/nl/nieuws/2020/coronavirus_versterkte_maatregelen

Kościół Notre-Dame de la Chapelle pozostaje otwarty w niedziele w godzinach 10h00-16h00. W kościele, podobnie jak tydzień temu, nie będą się odbywać żadne Msze czy nabożeństwa, nie będzie też udzielana Komunia Święta. Ze względów higienicznych jesteśmy zobowiązani zachować między sobą odstęp co najmniej 1,5 m. Sytuacja będzie też na bieżąco kontrolowana przez Policję, która sprawdza, czy przepisy zapobiegające rozprzestrzenianiu się COVID-19 są przestrzegane.

Zachęcamy, by pomimo możliwości wejścia do kościoła jednak pozostać w domu! Prośbę tę kierujemy szczególnie do osób starszych lub osłabionych (nie wspominając o osobach chorych czy przeziębionych, które w ogóle nie powinny opuszczać miejsc zamieszkania).

Jeżeli ktoś nie posiada własnego środku transportu lepiej, żeby chcąc odwiedzić kościół wybrał się do najbliżej siebie położonej świątyni, by uniknąć korzystania z komunikacji publicznej.

Apelujemy o szczególną ostrożność i roztropność!

(edytowany: 30.03.2020)