ZESŁANIE DUCHA ŚW.  28.05.2023

 

Kościół Św. Elżbiety i Katolickie Centrum Rodziny

ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od środy do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od środy do soboty po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. Jutro Święto Matki Kościoła i doroczna pielgrzymka Polonii belgijskiej do Scherpenheuvel. Mszy św. o godz. 11:00 przewodniczyć będzie biskup Jan Sobiło z diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie. Serdecznie zapraszam do licznego udziału. Szczególnie dzieci pierwszokomunijne do sypania kwiatów. Niestety musimy odwołać autokar ponieważ zapisało się tylko kilka osób. Proszę odebrać pieniądze w biurze parafialnym po Mszy.. Jutro w naszym kościele będzie Msza św. o godz. 19:00.
 2. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie od środy do soboty o godz. 18:30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.
 3. W czwartek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 19:00, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców. Po Mszy specjalne błogosławieństwo dzieci.
 4. Z okazji dnia dziecka odbędzie się przedstawienie teatralne dla dzieci w niedzielę 11 czerwca po Mszy św. o godz. 11:00. Będzie to staropolska „Baśń o księżniczce zaklętej w żabę”.
 5. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa od środy do soboty o 18:30.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe powołania i nabożeństwo czerwcowe  godz. 18:30;

– w piątek spowiedź od godz. 18:00.

 1. Rozpoczynamy zapisy na katechezę parafialną przygotowującą do sakramentu I Komunii Świętej. Do pierwszej klasy zapisujemy dzieci w wieku 7 lat natomiast drugą klasę rozpoczynają dzieci w wieku 8 lat. Dzieci przyjmują I Komunię w wieku 9-10 lat po dwuletnim przygotowaniu na katechezie. Deklaracje można odebrać po Mszy św. w biurze parafialnym.
 2. Rozpoczynamy także zapisy na katechezę przygotowującą do Bierzmowania młodzieży począwszy do 13 roku życia. Młodzież otrzymuje bierzmowanie w wielu 14 lat.
 3. Jak co roku w wakacje Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej organizują w Kokotku k. Lublińca na Górnym Śląsku Festiwal Życia od 3 do 9 lipca dla młodzieży i młodych dorosłych (do 35 r.ż.). W ramach Festiwalu odbywają się codzienne koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, Eucharystie, warsztaty (sportowe, muzyczne, taneczne, modlitewne). Zapisy ks. Proboszcza.
 4. W każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 i 11:00 czynna jest kawiarenka parafialna „Pod Aniołami. Serdecznie zapraszamy.
 5. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej do 10-17 października. Szczegóły znajdują się na plakatach.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.
 7. Zapowiedzi przedślubne.

Zapowiedź 2:

 • Perkowski Rafał i Magdalena Prymka – ślub 29.07. w parafii pw. Narodzenia NMP w Żywcu
 • Radosław Pluta i Izabela Winko – ślub 02.09. w parafii Św. Lambertusa w Leuven

 

Narzeczonych polecamy modlitwie i życzymy pięknych i duchowych przeżyć podczas uroczystości ślubnej, a ktokolwiek z parafian wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi, proszony jest o poinformowanie o tym duszpasterza.

 

W miniony piątek odbyły się w naszym kościele dwa pogrzeby: śp. Piotra Żero l 51. Wieczny odpoczynek …