WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                                  29 maja 2022

 

Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

Msze św.:

Niedziela 13:00

Piątek 19:30 nabożeństwo i 20:00 Msza św.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).
  2. Od czwartku do poniedziałku odbywa się w Polsce II Światowy Kongres Świeckich Stowarzyszonych z Oblatami. Naszą wspólnotę z Belgii reprezentuje o.Damian Kopytto wraz z grupą parafian z Brukseli i Leuven. Relacje z Kongresu możemy śledzić na stronie oblaci.pl
  3. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa w piątki o 19:30 i o 20:00 Msza św.
  4. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godz. 19:30. Skorzystajmy ze spowiedzi przed pielgrzymką do Montaigu.
  5. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocy.
  6. Pielgrzymka Polonijna do Scherpenheuvel – Montaigu odbędzie się w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Św. 6 czerwca. Mszy św. o godz. 11:00 przewodniczyć będzie biskup Marian Buczek z Ukrainy. Serdecznie zapraszam do licznego udziału. Jest to również dziękczynienie dzieci, które w tym roku przystąpiły do w Belgii w naszych polskich kościołach do I Komunii Św. W o 14:30 Procesja Bożego Ciała i na zakończenie nabożeństwo czerwcowe i koncert zespołu „Schola Antwerpia”.
  7. Jak co roku w wakacje Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej organizują w Kokotku k. Lublińca na Górnym Śląsku Festiwal Życia od 4 do 10 lipca dla młodzieży i młodych dorosłych (do 35 r.ż.). W ramach Festiwalu odbywają się codzienne koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, Eucharystie, warsztaty (sportowe, muzyczne, taneczne, modlitewne). Zapisy u o. Piotra. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
  8. Procesja Bożego ciała ulicami Leuven odbędzie się 16 czerwca w czwartek. Szczegóły na plakatach przy wyjściu z kościoła.
  9. Bierzmowanie w naszej wspólnocie odbędzie się w piątek 17 maja o godz. 20:00. A w najbliższy piątek spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  10. Festyn parafialny odbędzie się w ostatnią niedzielę miesiąca 26 czerwca. W programie uroczysta Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Po Mszy św. przedstawienie w sali parafialnej i następnie wspólne grillowanie w ogrodzie parafialnym przy plebanii.