WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                                  29 maja 2022

 

Kościół Św. Elżbiety i Katolickie Centrum Rodziny

ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od środy do piątku o 19:00

Spowiedź: przed Mszą św. w tygodniu

Biuro parafialne : od środy do soboty po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).
 2. Od czwartku do poniedziałku odbywa się w Polsce II Światowy Kongres Świeckich Stowarzyszonych z Oblatami. Naszą wspólnotę z Belgii reprezentuje o.Damian Kopytto wraz z grupą parafian z Brukseli i Leuven. Relacje z Kongresu możemy śledzić na stronie oblaci.pl
 3. Trwa nowenne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 19:00, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców. Po Mszy specjalne błogosławieństwo dzieci.
 5. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa od środy do soboty o 18:30.

Msze św. od środy do soboty o 19:00. Dodatkowe Msze o 19:30 w środę i czwartek. Spowiedź o 18:30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe powołania i nabożeństwo czerwcowe  godz. 18:30;

w piątek spowiedź święta od godz. 18:00. Będzie 4 kapłanów. Skorzystajmy ze spowiedzi przed pielgrzymką do  Montaigu.

– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec o 18:30.

 1. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocy.
 2. Pielgrzymka Polonijna do Scherpenheuvel – Montaigu odbędzie się w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Św. 6 czerwca. Mszy św. o godz. 11:00 przewodniczyć będzie biskup Marian Buczek z Ukrainy. Serdecznie zapraszam do licznego udziału. Jest to również dziękczynienie dzieci, które w tym roku przystąpiły do w Belgii w naszych polskich kościołach do I Komunii Św. W o 14:30 Procesja Bożego Ciała i na zakończenie nabożeństwo czerwcowe i koncert zespołu „Schola Antwerpia”. Niestety musimy odwołać autokar ponieważ zapisało się tylko kilka osób. Proszę odebrać pieniądze w biurze parafialnym po Mszy.
 3. Jak co roku w wakacje Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej organizują w Kokotku k. Lublińca na Górnym Śląsku Festiwal Życia od 4 do 10 lipca dla młodzieży i młodych dorosłych (do 35 r.ż.). W ramach Festiwalu odbywają się codzienne koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, Eucharystie, warsztaty (sportowe, muzyczne, taneczne, modlitewne). Zapisy u o. Piotra. Szczegóły na nszej stronie internetowej.
 4. Rozpoczynamy zapisy na katechezę parafialną przygotowującą do sakramentu I Komunii Świętej. Od tego roku będzie dwuletnie przygotowanie, podobnie jak we wszystkich naszych polonijnych szkołach w Brukseli. Do pierwszej klasy zapisujemy dzieci w wieku 7 lat natomiast drugą klasę rozpoczynają dzieci w wieku 8 lat. Dzieci przyjmują I Komunię w wieku 9 lat
 5. Rozpoczynamy także zapisy na katechezę przygotowującą do bierzmowania młodzieży począwszy do 13 roku życia. Młodzież przystępuje do bierzmowania w wielu 14 lat.
 6. W minioną środę odbyły się w naszym kościele dwa pogrzeby: śp. Waldemara Chojnowskiego i Wojciecha Kuśmierek. Wieczny odpoczynek …