TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                  1 maja 2022

 

Kościół Św. Elżbiety i Katolickie Centrum Rodziny

ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od środy do piątku o 19:00 i 19:30

Biuro parafialne : od środy do soboty po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Dzień eucharystyczny. Na zakończenie Mszy św. adoracja NS z rozważaniem Słowa Bożego. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła. Chciałbym poinformować, iż w minionym tygodniu druga firma zrobiła pomiary kościoła i przygotuje wycenę nowego nagłośnienia.
  2. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
  3. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe od środy do soboty o godz. 18:30.
  4. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
  5. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. W tym roku główne uroczystości z korpusem dyplomatycznym odbędą się w naszym polonijnym kościele w Leuven 3 maja o godz. 17:30. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku. UWAGA: W naszym kościele 3 maja o godz. 19:30 nabożeństwo majowe i Msza św. o godz. 19:30.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w piątek spowiedź święta od godz. 18:00.

  1. W sobotę o godz. 11:00 odbędzie się uroczystość I Komunii Św.
  2. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Na Mszy Św. gościć będziemy kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego OMI.
  3. Ambasada RP w Brukseli zaprasza na obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą za tydzień 8 maja 2022 r. w godzinach 13:00-17:00. w Parku Cinquantenaire. W programie m.in. koncerty polskich i ukraińskich.Szczegóły na stronie ambasady https://www.gov.pl/web/belgia/obchody-dnia-polskiego—polish-day-2022-w-sercu-brukseli
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

 

Zapowiedzi przedślubne: Zapowiedź I:

Patryk Łukasik i Weronika Barbara Hulewicz
29.07.2022
Pw Chrystusa Króla w Lublinie

Piotr Lendzioszek i Maylis Magda Smeraldy
23.07.2022
Pw Św Anny w Serocku

Jakub Jamiołkowski i Luiza Zajączkowska
23.07.2022
Św Andrzeja Boboli w Siemiatyczach

 

Zapowiedź II :

Martyna Woronowicz, panna i Łukasz Mierzyński. Narzeczeni zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński 5 sierpnia w parafii pw. Świętej Trójcy w Supraślu.

 

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi, proszony jest poinformowanie o tym duszpasterza.