CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                           8 maja 2022

 

Kościół Św. Elżbiety i Katolickie Centrum Rodziny

ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od środy do piątku o 19:00

Spowiedź: przed Mszą św. w tygodniu

Biuro parafialne : od środy do soboty po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Z tej okazji gościmy w naszej wspólnocie O.Bernarda Felczykowskiego, ojca duchownego z Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów M.N. z Obry.

 

  1. Ambasada RP w Brukseli zaprasza na obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą. Polonijny piknik rodzinny odbędzie się dziś w godzinach 13:00-17:00. w Parku Cinquantenaire. Szczegóły na stronie ambasady https://www.gov.pl/web/belgia/obchody-dnia-polskiego—polish-day-2022-w-sercu-brukseli

 

  1. Wczoraj grupa 46 dzieci przystąpiła do I Komunii Św. Do środy włącznie dzieci będą przeżywały triduum dziękczynne za dar I Komunii Św. Mszą św. od poniedziałku do soboty o 19:00.

 

  1. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie będziemy przeżywali jednak w sobotę 14 maja ponieważ tego dnia odbędzie się międzynarodowa procesja fatimska ulicami dzielnicy Saint-Gilles. Rozpoczęcie o godz. 21:00 w kościele Saint-Gilles. 10tka różańca będzie odmawiana po polsku. Do Października włącznie zapraszam na dzień fatimski każdego 13 dnia miesiąca.

 

  1. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. Przed wieczorną Mszą św., Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

 

  1. W sobotę o godz. 16:00 odbędzie się w naszym kościele uroczystość bierzmowania. W czwartek spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, rodziców I świadków.

 

  1. Koordynator duszpasterstwa polskiego w Belgii zaprasza na pieszą pielgrzymkę z Leuven do sanktuarium maryjnego w Basse-Wavre w sobotę 21 maja. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Lambertusa o 7:30. Wyjście pielgrzymki o 8:15. Pielgrzymka przechodzi wioskami i polami. Do pokonania jest 25 km. Zakończenie adoracją Najświętszego Sakramentu i nabożeństwem maryjnym o godz. 15:30 w Basse-Wavre. Zgłoszenia pod numerem telefonu: 04 84 92 59 44. Szczegóły na stornie internetowej.

 

  1. W tym roku pielgrzymka do Scherpenheuvel odbędzie się w poniedziałek po Zesłąniu Ducha Św. 6 czerwca.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

 

Zapowiedzi przedślubne: Zapowiedź II:

Patryk Łukasik i Weronika Barbara Hulewicz
29.07.2022
Pw Chrystusa Króla w Lublinie

Piotr Lendzioszek i Maylis Magda Smeraldy
23.07.2022
Pw Św Anny w Serocku

Jakub Jamiołkowski i Luiza Zajączkowska
23.07.2022
Św Andrzeja Boboli w Siemiatyczach

 

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi, proszony jest poinformowanie o tym duszpasterza.