DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          16 stycznia 2022

 

Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

Msze św.:

Niedziela 13:00

Piątek 19:30 nabożeństwo i 20:00 Msza św.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła. Zakończył się okres Bożego Narodzenia jednak w polskiej tradycji śpiewamy kolędy do 2 lutego.
  2. Bardzo dziękuję ojcu Siergiejowi Zacharczenko z Ukrainy z pomoc w posłudze duszpasterskiej. Życzymy wiele sił i Bożej opieki.
  3. Trwa kolęda, czyli duszpasterska wizyta z błogosławieństwem domu. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Zaproszenia na kolędę można zgłaszać po Mszy w Zakrystii.
  4. Składam gorące podziękowania tym wszystkim Państwu, którzy w sposób wyjątkowy i bezinteresowny wspierali nas w przedsięwzięciach duszpasterskich, a mianowicie: Siostrze Katarzynie, księdzu Krzysztofowi, prezesce Bractwa Żywego Różańca Pani Zofii i wszystkim członkom Bractwa, Pani katechetce i dyrektor Ewelinie, szafarzom Panu Mariuszowi i Pawłowi, panom zbierającym składki, służbie liturgicznej ołtarza, prowadzącym śpiew, lektorom, grupie modlitewnej Betania, małżeństwom z Domowego Kościoła, dbającym o czystość bielizny kielichowej i obrusów w kościele, wszystkim tym, którzy chętnie niosą doraźną pomoc, bez której działalność duszpasterska byłaby utrudniona, a nieraz wprost niemożliwa. Wszystkim Państwu jeszcze raz składam bardzo gorące Bóg zapłać!
  5. Nie zapomnijmy, że w piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Przyjdźmy na Mszę św. żeby pomodlić się na nasze babcie i naszych dziadków. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
  6. W piątek Msza św. o godz. 20:00 i po Mszy św. spotkanie młodzieży.
  7. Intencje Mszalne można zamawiać po Mszy św..
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.