DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          16 stycznia 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od wtorku do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od wtorku do piątku po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła. Zakończył się okres Bożego Narodzenia jednak w polskiej tradycji śpiewamy kolędy do 2 lutego.
  2. Bardzo dziękuję ojcu Siergiejowi Zacharczenko z Ukrainy z pomoc w posłudze duszpasterskiej. Życzymy wiele sił i Bożej opieki.
  3. Trwa kolęda, czyli duszpasterska wizyta z błogosławieństwem domu. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Zaproszenia na kolędę można zgłaszać po Mszy w zakrystii.
  4. Chciałbym również podziękować za liczny udział w pierwszym piątku miesiąca. Zachęcam szczególnie rodziców i dzieci pierwszokomunijne do pielęgnowania pierwszych 9 piątków miesiąca. Zawsze w pierwszy piątek miesiąca przyjeżdża dodatkowy kapłan z posługą w konfesjonale. Pamiętajmy, że zawsze spowiedź w pierwsze piątki zawsze od godz. 18:00
  5. Nie zapomnijmy, że w piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Przyjdźmy na Mszę św. żeby pomodlić się na nasze babcie i naszych dziadków. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
  6. Są wolne intencje na pierwsze dni nowego roku.
  7. Msze św. w tygodniu od wtorku do soboty o 19:00. Spowiedź pół godz. przed Mszą św.
  8. Biuro parafialne czynne od wtorku do piątku po Mszy św. wieczornej.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.