TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                           12 grudnia 2021

Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

Msze św.:

Niedziela 13:00

Piątek 19:30 nabożeństwo i 20:00 Msza św.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Modlimy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
  2. Prośba o pomoc w sprzątaniu kościoła i przygotowaniu szopki w najbliższą sobotę o godz.
  3. Roraty w niedzielę o 13:00. W czasie rorat odbywa się konkurs adwentowy z nagrodami. Pytania znajdują się na naszej stronie internetowej. Odpowiedzi przynosimy na roraty.
  4. Podobnie jak w minionym roku koordynator duszpasterstwa polskiego w Belgii zwraca się z prośbą o włączenie się do akcji „Świąteczna Pomoc Rodakom”. Przez cały adwent możemy składać w naszych polonijnych kościołach prezenty, zabawki, żywność nadająca się do dłuższego przechowywania, produkty do higieny i czystości, słodycze i przybory szkolne. Prosimy jednak o nowe rzeczy. W ten sposób jako Polska Wspólnota Katolicka będziemy mogli okazać pomoc na święta osobom bezdomnym. Za wszelką życzliwość, otwarcie swego serca dla drugiego człowieka i okazanie mu dobroci z góry serdeczne Bóg zapłać. Dary można składać w zakrystii.
  5. Opłatki można nabywać po Mszy św. przy bocznym wyjściu
  6. Pasterka w naszym kościele odbędzie się 24 grudnia o godz. 22:00