TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 12 grudnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Jutro i we wtorek okazja do spowiedzi od 18:00 i o 19:00 Msza św. z kazaniem. W Wigilię i w czasie Świąt Bożego Narodzenia nie będzie spowiedzi.

2. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlimy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

4. Prośba o pomoc w ustawieniu choinek we wtorek po Mszy św., a w środę o 19:30 sprzątanie kościoła.

5. Roraty w każdy czwartek o 19:00. W czasie rorat odbywa się konkurs adwentowy z nagrodami. Pytania znajdują się na naszej stronie internetowej. Odpowiedzi przynosimy na roraty.

6. Podobnie jak w minionym roku koordynator duszpasterstwa polskiego w Belgii zwraca się z prośbą o włączenie się do akcji „Świąteczna Pomoc Rodakom”. Przez cały adwent możemy składać w naszych polonijnych kościołach prezenty, zabawki, żywność nadająca się do dłuższego przechowywania, produkty do higieny i czystości, słodycze i przybory szkolne. Prosimy jednak o nowe rzeczy. W ten sposób jako Polska Wspólnota Katolicka będziemy mogli okazać pomoc na święta osobom bezdomnym. Za wszelką życzliwość, otwarcie swego serca dla drugiego człowieka i okazanie mu dobroci z góry serdeczne Bóg zapłać. Dary można składać w zakrystii.

7. W katedrze w Brukseli można oglądać szkopki bożonarodzeniowe z całego świata. Jest również szopka przygotowana przez polonijną wspólnotę z kościoła Św. Elżbiety.

8. Opłatki można nabywać po Mszy św.

9. Pasterka w naszym kościele odbędzie się 24 grudnia o godz. 20:00 i 24:00