DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                5 grudnia 2021

 

Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

Msze św.:

Niedziela 13:00

Piątek 19:30 nabożeństwo i 20:00 Msza św.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś druga niedziela Adwentu oraz pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie na zakończenie Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z rozważaniem do dzisiejszej Ewangelii.
  2. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy Święty Mikołaj przynosi prezenty. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
  3. W naszym kościele roraty w niedzielę o 13:00. W czasie rorat odbywać się będzie konkurs adwentowy z nagrodami. Pytania znajdują się na naszej stronie internetowej. Odpowiedzi przynosimy na roraty. Na roraty proszę przynieść lampiony.
  4. Podobnie jak w minionym roku koordynator duszpasterstwa polskiego w Belgii zwraca się z prośbą o włączenie się do akcji „Świąteczna Pomoc Rodakom”. Przez cały adwent możemy składać w naszych polonijnych kościołach prezenty, zabawki, żywność nadająca się do dłuższego przechowywania, produkty do higieny i czystości, słodycze i przybory szkolne. Prosimy jednak o nowe rzeczy. W ten sposób jako Polska Wspólnota Katolicka będziemy mogli okazać pomoc na święta osobom bezdomnym. Za wszelką życzliwość, otwarcie swego serca dla drugiego człowieka i okazanie mu dobroci z góry serdeczne Bóg zapłać. Dary można składać w zakrystii.
  5. W katedrze w Brukseli można oglądać szkopki bożonarodzeniowe z całego świata. Jest również szopka przygotowana przez polonijną wspólnotę z kościoła Św. Elżbiety.
  6. Opłatki można nabywać po Mszy św. w zakrystii.
  7. Pasterka w naszym kościele odbędzie się 24 grudnia o godz. 22:00
  8. Pamiętajmy, że zgodnie w wytycznymi sanitarnym Rządu w Belgii noszenie maseczek w kościele obowiązuje od 6 roku życia.
  9. Modliliśmy się dziś w intencji małżeństw obchodzących rocznicę ślubu w grudniu i życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.