DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                5 grudnia 2021

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od wtorku do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od wtorku do piątku po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś druga niedziela Adwentu oraz pierwsza niedziela miesiąca. W pierwszą niedzielę miesiąca składka przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła. Bóg zapłać. Tradycyjnie na zakończenie Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z rozważaniem do dzisiejszej Ewangelii.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie z informacjami praktycznymi na temat jak ubezpieczyć się na wypadek choroby lub śmierci w Belgii oraz jak przygotować się do emerytury w Belgii. Zostaną również przekazane informacje o możliwości odliczenia od podatków za rok 2021.
 3. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy Święty Mikołaj przynosi prezenty. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
 4. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy w środę na Msze Święte o godz. 19:00.
 5. W naszym kościele roraty w każdy czwartek o 19:00. W czasie rorat odbywać się będzie konkurs adwentowy z nagrodami. Pytania znajdują się na naszej stronie internetowej. Odpowiedzi przynosimy na roraty. Na roraty proszę przynieść lampiony.
 6. Podobnie jak w minionym roku koordynator duszpasterstwa polskiego w Belgii zwraca się z prośbą o włączenie się do akcji „Świąteczna Pomoc Rodakom”. Przez cały adwent możemy składać w naszych polonijnych kościołach prezenty, zabawki, żywność nadająca się do dłuższego przechowywania, produkty do higieny i czystości, słodycze i przybory szkolne. Prosimy jednak o nowe rzeczy. W ten sposób jako Polska Wspólnota Katolicka będziemy mogli okazać pomoc na święta osobom bezdomnym. Za wszelką życzliwość, otwarcie swego serca dla drugiego człowieka i okazanie mu dobroci z góry serdeczne Bóg zapłać. Dary można składać w zakrystii.
 7. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się za tydzień w sobotę 11 grudnia o 19:00 w niedzielę 12 grudnia podczas Mszy o 9:00 i 11:00 oraz w poniedziałek i wtorek 13 i 14 grudnia podczas Mszy św. o godz. 19:00. Okazja do spowiedzią w poniedziałek i wtorek od 18:00. W Wigilię i w czasie Świąt Bożego Narodzenia nie będzie spowiedzi.
 8. W katedrze w Brukseli można oglądać szkopki bożonarodzeniowe z całego świata. Jest również szopka przygotowana przez polonijną wspólnotę z kościoła Św. Elżbiety.
 9. Opłatki można nabywać po Mszy św. w zakrystii.
 10. Pasterka w naszym kościele odbędzie się 24 grudnia o godz. 20:00 i 24:00
 11. Pamiętajmy, że zgodnie w wytycznymi sanitarnym Rządu w Belgii noszenie maseczek w kościele obowiązuje od 6 roku życia.
 12. Modliliśmy się dziś w intencji małżeństw obchodzących rocznicę ślubu w grudniu i życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.