PIERWSZA NIEDZIELA ADWENT                                  28 listopada 2021

 

Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

Msze św.:

Niedziela 13:00

Piątek 19:30 nabożeństwo i 20:00 Msza św.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Rozpoczyna się także nowy rok liturgiczny.
  2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele roraty w każdą niedzielę o 13:00. W czasie rorat odbywać się będzie konkurs adwentowy z nagrodami. Pytania znajdują się na naszej stronie internetowej. Odpowiedzi przynosimy na roraty. Na roraty proszę przynieść lampiony.
  3. Podobnie jak w minionym roku koordynator duszpasterstwa polskiego w Belgii zwraca się z prośbą o włączenie się do akcji „Świąteczna Pomoc Rodakom”. Przez cały adwent możemy składać w naszych polonijnych kościołach prezenty, zabawki, żywność nadająca się do dłuższego przechowywania, produkty do higieny i czystości, słodycze i przybory szkolne. Prosimy jednak o nowe rzeczy. W ten sposób jako Polska Wspólnota Katolicka będziemy mogli okazać pomoc na święta osobom bezdomnym. Za wszelką życzliwość, otwarcie swego serca dla drugiego człowieka i okazanie mu dobroci z góry serdeczne Bóg zapłać. Dary można składać w zakrystii.
  4. Opłatki można nabywać po Mszy św. w kaplicy bocznej.
  5. Za tydzień I niedziela miesiąca. Modlimy się za małżeństw, które w grudniu obchodzą rocznicę ślubu. Proszę o zgłaszanie po Mszy św.
  6. W katedrze w Brukseli można oglądać szkopki bożonarodzeniowe z całego świata. Jest również szopka przygotowana przez polonijną wspólnotę z kościoła Św. Elżbiety.
  7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.