PIERWSZA NIEDZIELA ADWENT                                  28 listopada 2021

 

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od wtorku do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od wtorku do piątku po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Rozpoczyna się także nowy rok liturgiczny.
 2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele roraty w każdy czwartek o 19:00. W czasie rorat odbywać się będzie konkurs adwentowy z nagrodami. Pytania znajdują się na naszej stronie internetowej. Odpowiedzi przynosimy na roraty. Na roraty proszę przynieść lampiony.
 3. W sobotę, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. W czasie Mszy Świętej o godz. 19:00 będziemy polecać wszystkich zmagających się z brakiem pracy i wypraszać im Bożą opiekę.
 4. Podobnie jak w minionym roku koordynator duszpasterstwa polskiego w Belgii zwraca się z prośbą o włączenie się do akcji „Świąteczna Pomoc Rodakom”. Przez cały adwent możemy składać w naszych polonijnych kościołach prezenty, zabawki, żywność nadająca się do dłuższego przechowywania, produkty do higieny i czystości, słodycze i przybory szkolne. Prosimy jednak o nowe rzeczy. W ten sposób jako Polska Wspólnota Katolicka będziemy mogli okazać pomoc na święta osobom bezdomnym. Za wszelką życzliwość, otwarcie swego serca dla drugiego człowieka i okazanie mu dobroci z góry serdeczne Bóg zapłać. Dary można składać w zakrystii.
 5. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie z informacjami praktycznymi na temat jak ubezpieczyć się na wypadek choroby lub śmierci w Belgii oraz jak przygotować się do emerytury w Belgii. Zostaną również przekazane informacje o możliwości odliczenia od podatków za rok 2021. Spotkanie odbędzie się w kościele św. Elżbiety po Mszy św. o godz. 11:00
 6. Opłatki można nabywać po Mszy św. w zakrystii.
 7. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w niedzielę 12 grudnia podczas Mszy o 9:00 i 11:00 oraz w poniedziałek i wtorek 13 i 14 grudnia podczas Mszy św. o godz. 19:00. Okazja do spowiedzią w poniedziałek i wtorek od 18:00. W Wigilię i w czasie Świąt Bożego Narodzenia nie będzie spowiedzi.
 8. Za tydzień I niedziela miesiąca. Modlimy się za maleństw, które w grudniu obchodzą rocznicę ślubu. Proszę o zgłaszanie po Mszy św. Za tydzień również składka na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła.
 9. W katedrze w Brukseli można oglądać szkopki bożonarodzeniowe z całego świata. Jest również szopka przygotowana przez polonijną wspólnotę z kościoła Św. Elżbiety.
 10. Po Mszy św. kawiarenka parafialna.
 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.