DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
17 października 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kościół Św. Lambertusa
ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

Msze św.:
Niedziela 13:00
Piątek 19:30 nabożeństwo i 20:00 Msza św.

1. Z inicjatywy Papieża Franciszka dziś we wszystkich diecezjach świata rozpoczyna się „proces synodalny”, który inicjują lokalni biskupi. To będzie pierwsza faza – diecezjalna. Celem tej fazy, która potrwa do wiosny przyszłego roku, mają być konsultacje, dzięki którym w procesie synodalnym zostanie wysłuchany głos wszystkich ochrzczonych. Po zebraniu wszystkich opinii Synod Biskupów w październiku 2022 roku rozpocznie „fazę kontynentalną”, podczas której ma powstać finalny dokument. Trzecim etapem będzie Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Synod Kościoła o synodalność znaczy przede wszystkim to, że mamy być wszyscy odpowiedzialni za Kościół. Chodzi o misję Kościoła, którą jest przyciągnięcie wszystkich do Chrystusa. Zachęcamy, aby również na bieżąco w mediach katolickich śledzić przebieg synodu.

2. Dziś delegacja z naszej wspólnoty uczestniczyła we Mszy św. o godz. 11:00 z biskupem Koen Vanhoutte, który poświęcił odnowiony kościół Św. Lambertusa i rozpoczął diecezjalną cześć synodu w Kościele.

3. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Różaniec w piątki o 19:30. Zapraszam do dołączenia do Bractwa Żywego Różańca. Brakuje nam osób, aby powstała kolejna róża różańcowa.

4. W Każdy piątek spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o godz. 19:30 różaniec, 20:00 Msza św. i po Mszy katecheza.

5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są wypominki za naszych bliskich zmarłych. Wypominki będą czytane przez cały listopad w piątki na nabożeństwie o 19:30 następnie Msza św.

6. Dziś bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11:00 rozpoczyna się w Brukseli w kościele św. Elżbiety kurs przedmałżeński, warsztaty dla narzeczonych i poradnia rodzinna. Zgłoszenia i zapisy na pierwszym spotkaniu.

7. Za tydzień Niedziela Misyjna. Gościć będziemy kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego z Polski, którzy będą rozprowadzać kalendarz misyjny na 2022 rok.

7.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.