DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
17 października 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od wtorku do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od wtorku do piątku po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

1. Z inicjatywy Papieża Franciszka dziś we wszystkich diecezjach świata rozpoczyna się „proces synodalny”, który inicjują lokalni biskupi. To będzie pierwsza faza – diecezjalna. Celem tej fazy, która potrwa do wiosny przyszłego roku, mają być konsultacje, dzięki którym w procesie synodalnym zostanie wysłuchany głos wszystkich ochrzczonych. Po zebraniu wszystkich opinii Synod Biskupów w październiku 2022 roku rozpocznie „fazę kontynentalną”, podczas której ma powstać finalny dokument. Trzecim etapem będzie Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Synod Kościoła o synodalność znaczy przede wszystkim to, że mamy być wszyscy odpowiedzialni za Kościół. Chodzi o misję Kościoła, którą jest przyciągnięcie wszystkich do Chrystusa. Zachęcamy, aby również na bieżąco w mediach katolickich śledzić przebieg synodu.

2. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Różaniec od wtorku do soboty o 18:30. Różaniec w tym tygodniu prowadzą we wtorek mężczyźni – zapraszamy mężów, ojców, w środę kobiety – małżonki i matki, czwartek dzieci, w piątek młodzież, i w sobotę bractwo różańcowe. Zapraszam do dołączenia do Bractwa Żywego Różańca. W ostatnią niedzielę zgłosiły się 3 panie. Bóg zapłać. Brakuje nam 12 osób, aby była pełna róża różańcowa.

3. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są wypominki za naszych bliskich zmarłych. Wypominki będą czytane przez cały tydzień po Wszystkich świętych na nabożeństwie o 18:30 następnie Msza za zmarłych z wypominek.

4. Dziś bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11:00 rozpoczyna się kurs przedmałżeński, warsztaty dla narzeczonych i poradnia rodzinna. Zgłoszenia i zapisy na pierwszym spotkaniu.

5. Za tydzień Niedziela Misyjna. Gościć będziemy kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego z Polski, którzy będą rozprowadzać kalendarz misyjny na 2022 rok.

6. Spotkania Wspólnot: AA odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 20:00. Rozpoczyna spotkania także grupa DDD – Dorosłych Dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godz. 20:00. Poradnia psychologiczna z ks. Markiem Adamczykiem – psychologiem i psychoterapeutą 25 listopada Zapisy pod numerem telefonu, który znajduje się na stornie internetowej (+32 471 31 20 38)

7. Zapowiedzi: Damian Janusz Szlosek, kawaler i Magdalena Stanisława Pawłowska, panna. Ktokolwiek wie o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi, zobowiązany jest do poinformowania proboszcza.

8. Po Mszy św. zapraszamy do kawiarenki parafialnej.

8.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.