TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU              24 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od wtorku do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od wtorku do piątku po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Witamy w naszej wspólnocie kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego.

 

  1. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy na różaniec połączony z adoracją od wtorku do soboty o 18:30. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się przyjść do kościoła na modlitwę różańcową? Zapraszam do dołączenia do Bractwa Żywego Różańca. Brakuje nam jeszcze10 osób, aby była pełna róża różańcowa.

 

  1. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są wypominki za naszych bliskich zmarłych. Wypominki będą czytane przez cały tydzień po Wszystkich świętych na nabożeństwie o 18:30 następnie Msza za zmarłych z wypominek

 

  1. 1 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte jak niedzielę. Procesja na cmentarzu w dzielnicy Evere o godz. 14:30 (Rue de l’Arbre Unique 115, 1140 Evere). 2 listopada będziemy wspominali wszystkich wiernych zmarłych. W Dzień Zaduszny Msza o godz. 19:00. O 18:30 rozpoczną się wypominki.

 

  1. Spotkania Wspólnot: AA odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 20:00. Rozpoczyna spotkania także grupa DDD – Dorosłych Dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godz. 20:00. Poradnia psychologiczna z ks. Markiem Adamczykiem – psychologiem i psychoterapeutą 25 listopada Zapisy pod numerem telefonu, który znajduje się na stornie internetowej (+32 471 31 20 38)

 

  1. Za tydzień przejście na czas zimowy. Zmiany czasu dokonuje się w nocy z soboty 30 października na niedzielę 31 października. Śpimy o godzinę dłużej.

 

  1. Zapraszamy małżeństwa sakramentalne na ciekawą i ważną inicjatywę, która powstała w ramach Katolickiego Centrum Rodziny w Brukseli: „Randka małżeńska” 13 listopada 2021

19:00 – Msza św. ze specjalnym kazaniem do małżonków

19:45 – animowana randka z kolacją przy świecach

Będzie to czas dla małżonków w miłej atmosferze w kawiarence parafialnej, aby  odkrywać siebie na nowo. Spędzić czas na rozmowie o wzajemnych relacjach i ciągle odkrywać na nowo piękno wspólnej małżeńskiej drogi oraz  umacniać relację małżeńską. Zapraszamy małżeństwa sakramentalne, bez względu na staż. Koszt 45 euro od osoby

 

  1. Po Mszy św. zapraszamy do kawiarenki parafialnej. Przejście bocznymi drzwiami

 

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.