1. Adoracja Najświętszego Sakramentu – w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00, 9.30 i od godz. 17.00 oraz w każdy czwartek w kaplicy od godz. 18.00 do 19.00.
 2. Zapraszamy na Msze św. we wrześniu: w niedziele do kościoła Notre Dame de la Chapelle (Pl. de la Chapelle 1) na godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.00 i 17.30, w kościele św. Józefa (Anderlecht) o godz. 15.00. a w dni powszednie do kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej (rue Jourdan,80) na godz. 19.00.
 3. Biuro Polskiej Wspólnoty Katolickiej czynne jest od wtorku do piątku po Mszy św. o godz. 19.00. (tel. 02/538.30.87)
 4. Dziękujemy O. Adamowi Hetmanowi OMI za dwuletnią pracę w naszej wspólnocie i życzymy mu Bożego błogosławieństwa w nowej parafii w Genk.
 5. Nabożeństwo misyjne – w czwartek po Mszy św.
 6. W przyszłą sobotę o godz. 20.30 zapisy na miesiąc październik. Link do zapisów na Mszę św. w miesiącu październiku https://polska-misja-katolicka-belgia.reservio.com/.
 7. Przypominamy o obowiązku rezerwacji– dotyczy Mszy świętej we wszystkie soboty oraz na wszystkich Mszach świętych w niedzielę. Dzieci do 12 roku życia nie zapisujemy.
 8. Okazja do spowiedzi świętej: od poniedziałku do soboty 30 minut przed Mszą świętą, a w niedzielę w czasie Mszy świętej. Miejsce spowiedzi: na misji w poczekalni przed biurem parafialnym, w kościele Notre Dame de la Chapelle w kaplicy Najświętszego Sakramentu.
 9. Wiara rodzi się ze słuchania, a tym co się słyszy jest Słowo Boga. Wszystkie osoby, które dotychczas czytały lub śpiewały podczas niedzielnych Mszy Świętych serdecznie zapraszamy na spotkania Grupy Liturgicznej. Pierwsze spotkanie odbędzie się 6 października, tj. w środę o godz. 20:00, w sali katechetycznej (rue Jourdan 80). Powołanie takiej Grupy ma na celu usprawnienie i pogłębienie przygotowania do pełnienia zadań podczas liturgii Mszy Świętej. Na to spotkanie zapraszamy również osoby, które chciałyby dopiero rozpocząć przygotowanie do posługi lektora lub psałterzysty.
 10. Wznawiamy po wakacjach spotkania z psychologiem ks. Markiem Adamczukiem w katolickim Centrum Rodziny w Brukseli przy parafii św. Elżbiety w dzielnicy Schaerbeek. Osoby zainteresowane mogą umówić spotkanie z o. Damianem, koordynatorem duszpasterstwa pod nr tel: +32 471 31 20 38 (na naszej stronie internetowej). Ks. Marek będzie przyjmował w tym tygodniu w środę i czwartek.
 11. Katecheza przygotowująca do sakramentu I Komunii św. i bierzmowania dla dzieci i młodzieży, którzy nie uczęszczają do szkoły polskiej.

Dzieci, które nie uczęszczają do szkoły polskiej mogą zapisać się na katechezę przygotowującą do pierwszej Komunii św. poprzez Internet. Również młodzież, która nie uczęszcza do szkoły polskiej zapisuje się na katechezę przez Internet.  W tym roku do I Komunii św. przygotowują się dzieci z rocznika 2013 lub starsze a do bierzmowania młodzież z rocznika 2007 lub starsza.

Aby zapisać dziecko na katechezę do I Komunii św. prosimy wejść na poniższy link i w kalendarzu wybrać miesiąc październik, wybrać sobotę godz. 8.30, natomiast na katechezę do bierzmowania należy wybrać piątek godz. 20.00. Jest to zapis jednorazowy, na cotygodniową katechezę. LINK DO ZAPISÓW NA KATECHEZĘ: https://polska-misja-katolicka-belgia.reservio.com/

 1. Prosimy na bieżąco śledzić ogłoszenia na naszej stronie internetowej.
 2. Odkładana pielgrzymka do ZIEMI ŚW i EGIPTU odbędzie się 8.10.2021. Udział w pielgrzymce tylko dla osób zaszczepionych. Opiekę duchową będzie sprawował ks. WOJCIECH MICHNIEWICZ wykładowca Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Wszelkie informacje na stronie naszewyjazdy.eu oraz pod nr telefonu 0495481976 MAREK. Organizatorem pielgrzymki jest POLONIJNA GRUPA TURYSTYCZNA NASZEWYJAZDY.EU w BRUKSELI.

 

Intencje Bractwa:

Wrzesień – W intencjach papieskich i nawrócenia wrogów Kościoła