DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       19 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od wtorku do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od wtorku do piątku po Mszy wieczornej 

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

1. Wczoraj (18 września w sobotę) odbyła się piesza pielgrzym z Leuven do sanktuarium maryjnego w Wavre. Uczestniczyło w niej ponad 100 osób, większości z naszej parafii. Dziękujemy pielgrzymom za świadectwo wiary i modlitwę zaniesioną do Marki Bożej w bazylice w Wavre.

2. Również wczoraj, 18 września w sobotę także odbyły się dwie uroczystości I Komunii Św.  w naszym kościele. Do sakramentu przystąpiło 80 dzieci. Od poniedziałku do środy dzieci przychodzą z rodzicami na Msze św. dziękczynne. 

3. Jutro dzień bez samochodu. Po Mszach poświęcenie rowerów, deskorolek i innych pojazdów ekologicznych.

4. Msze św. w tym tygodniu od wtorku do piątku o 19:00. Wyjątkowo Msza św. w poniedziałek dla dzieci pierwszokomunijnych. Poł godz. przed Mszą jest okazja do spowiedzi. Msze niedzielne w sobotę o 19:00 i w niedzielę o 9:00 i 11:00. Biuro parafialne tylko w ciągu tygodnia po Mszy wieczornej do wtorku do piątku. W niedzielę biuro jest nieczynne.

5. Od tego roku katechezę przygotowującą do I Komunii św. przy naszym kościele będzie prowadzała  siostra Czesława. Lekcje religii będą odbywały się w sobotę o godz. 10:00 pierwsza grupa i o 11:00 druga grupa na dużej sali parafialnej. Natomiast w szkole religii będą uczyły panie katechetki. Deklaracje i zapisy na katechezę przy parafii można odbierać po Mszy w zakrystii lub w biurze parafialnym. Proszę rodziców, aby jak najszybciej zgłaszali dzieci na katechezę, która rozpocznie się w październiku. Zapisało się tylko pięcioro dzieci.

6. Sakrament bierzmowania będzie odbywał się każdego roku w naszej parafii. Dlatego rozpoczynamy również zapisy do bierzmowania młodzieży od 13 roku życia. Katechezę będzie prowadziła siostra Czesława dla dwóch grup w piątki o godz.  18:00 i 19:00 Deklarację i zapisy można odebrać po Mszy w zakrystii lub biurze. 

6. W każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 i 11:00 zapraszamy do kawiarenki parafialnej. Za zebrane fundusze z ostatnich miesięcy zakupiliśmy nowe stoliki do kawiarenki. 

7. Pragnę poinformować, iż   o. Adam Hetman OMI Rady od 1 października 2021 zostaje przeniesiony do pracy duszpasterskiej w diecezji Hasselt do Genk gdzie będzie odpowiedzialny za duszpasterstwo Polaków w Limburgi. Pragnę podziękować o. Adamowi za posługę w naszym kościele i pomoc duszpasterską. Życzymy mu wiele łask Bożych na nowej parafii. 

8. Wznawiamy po wakacjach poradnie psychologiczną w Katolickim Centrum rodziny. Spotkania z psychologiem i psychoterapeutą ks. Markiem Adamczukiem odbędą się w tym tygodniu w środę I czwartek w ciąku dnia. Zpaisy pod numerem telephony podnaym w ogłoszeniach.

9.Wspólnota AA (Anonimowych Alkoholików), działająca w naszej parafii, zaprasza na mityngi w każdy poniedziałek w godz.19:00 Są to spotkania otwarte dla osób dotkniętych problemem alkoholowym. Główny cel tej grupy to „trwać w trzeźwości i pomagać innym alkoholikom w jej osiągnięciu”.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.