OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                           1 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ADRES KOŚCIOŁA: Tervuursesteenweg 92, 3001 Leuven

 

  1. Dziś trwa Pielgrzymka Polonii Belgijskiej do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, Królowej Podlasia. Naszą modlitwą ogarnijmy Rodaków, którzy przebywając w Polsce pielgrzymują do tego miejsca i życzymy im pięknego spotkania z Matką Bożą i wielu duchowych przeżyć. Mszę św. dla pielgrzymów odprawi ks. biskup Henryk Ciereszko z Białegostoku. Będzie także obecny koordynator duszpasterstwa polskiego w Belgii oraz delegat biskupa z Brukseli, wikariusz biskupi do spraw emigrantów z diecezji Bruksela – Mechelen. Relacja i zdjęcia z pielgrzymki będzie można zobaczyć na stronie www.oblaci.pl

 

  1. Dziś także wspominamy 77. rocznicę Powstania Warszawskiego. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny.

 

  1. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, tradycyjnie na zakończenie Mszy św. nabożeństwo eucharystyczne z wystawieniem NS i adoracja z rozważaniem w nawiązaniu do dzisiejszego Słowa Bożego.

 

  1. We wtorek 3 sierpnia przypada 120. rocznica urodzin kard. Stefana Wyszyńskiego. Ks. Kardynał przyszedł na świat w Zuzeli nad Bugiem. Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego będzie miała miejsce 12 września w świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie. Na beatyfikację uda się także delegacja z naszej wspólnoty zaproszona przez episkopat Polski państwo Aneta i Arkadiusz Siemionkowie z naszego Katolickiego Centrum Rodziny.

 

  1. W lipcu i sierpniu Msza św. tylko w niedzielę o 13:00. W lipcu i sierpni nie trzeba zapisywać się na Mszę św.

 

  1. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła św. Lambertusa w sobotę 28 sierpnia i 4 września. Kościół i kaplica zostały odrestaurowane jednak po remoncie trzeba dokonać gruntownego sprzątania tak aby już we wrześniu móc tam odprawiać Msze św. Prosimy zabrać ze sobą sprzęt do mycia i czyszczenia. Z góry serdeczne Bóg zapłać. Osoby, które mogą pomóc proszone są o zgłoszenie do zakrystii (zapisać imię i nazwisko).

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.