OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – LEUVEN 25 sierpnia

1.Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi i Bogiem. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników.

2. W lipcu i sierpniu Msza św. tylko w niedzielę o 13:00. W lipcu i sierpniu nie trzeba zapisywać się na Mszę św.

3. Za tydzień 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po 
Każdej Mszy św. adoracja NS.

4. Koordynator duszpasterstwa polskiego w Belgii zaprasza 
rodaków spędzających wakacje w Polsce na Pielgrzymkę Polonii z Belgii do sanktuarium Królowej Podlasia w Kodniu nad Bugiem w niedzielę 1 sierpnia. Mszy św. o godz. 13:30 będzie przewodniczył biskup Henryk Ciereszko z Białegostoku. Szczególne zaproszenie dla naszych rodaków, którzy mieszkają na Podlasiu. Dojazd własnym środkiem transportu. Relacja z pielgrzymi będzie umieszczona na stornie blaci.pl

5. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła św. Lambertusa w sobotę 28 sierpnia i 4 września. Kościół i kaplica zostały odrestaurowane jednak po remoncie trzeba dokonać gruntownego sprzątania tak aby już we wrześniu móc tam odprawiać Msze św. Prosimy zabrać ze sobą sprzęt do mycia i czyszczenia. Z góry serdeczne Bóg zapłać. Osoby, które mogą pomóc proszone są o zgłoszenie do zakrystii (zapisać imię i nazwisko).

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.