OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          1 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Kościół Św. Elżbiety ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od wtorku do piątku o 19:00

Biuro parafialne : od wtorku do piątku po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

  1. Dziś trwa Pielgrzymka Polonii Belgijskiej do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, Królowej Podlasia. Naszą modlitwą ogarnijmy Rodaków, którzy przebywając w Polsce pielgrzymują do tego miejsca i życzymy im pięknego spotkania z Matką Bożą i wielu duchowych przeżyć. Mszę św. dla pielgrzymów odprawi ks. biskup Henryk Ciereszko z Białegostoku. Będzie także obecny koordynator duszpasterstwa polskiego w Belgii oraz delegat biskupa z Brukseli, wikariusz biskupi do spraw emigrantów z diecezji Bruksela – Mechelen. Relacja i zdjęcia z pielgrzymki będzie można zobaczyć na stronie www.oblaci.pl
  2. Dziś także wspominamy 77. rocznicę Powstania Warszawskiego. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny.
  3. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, tradycyjnie na zakończenie Mszy św. nabożeństwo eucharystyczne z wystawieniem NS i adoracja z rozważaniem w nawiązaniu do dzisiejszego Słowa Bożego.
  4. We wtorek 3 sierpnia przypada 120. rocznica urodzin kard. Stefana Wyszyńskiego. Ks. Kardynał przyszedł na świat w Zuzeli nad Bugiem. Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego będzie miała miejsce 12 września w świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie. Na beatyfikację uda się także delegacja z naszej wspólnoty zaproszona przez episkopat Polski państwo Aneta i Arkadiusz Siemionkowie z naszego Katolickiego Centrum Rodziny z Brukseli.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja NS od godz. 18:30 w intencji powołań oraz w pierwszy piątek okazja do spowiedzi od 18:30. W sobotę różaniec prowadzony przez Bratwo Żywego Różańca o godz. 18:30.
  6. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.
  7. Msze św. w tygodniu od wtorku do piątku o 19:00. Poł godz. przed Mszą jest okazja do spowiedzi. Msze niedzielne w sobotę o 19:00 i w niedzielę o 9:00 i 11:00. W lipcu i sierpniu nie trzeba zapisywać się na Msze św. Prosimy na bieżąco śledzić ogłoszenia  i informacje na naszej stronie internetowej. Biuro parafialne tylko w ciągu tygodnia po Mszy wieczornej. W niedzielę biuro jest nieczynne.
  8. W każdą niedzielę po Mszy św. o 9:00 i 11:00 zapraszamy do parafialnej „Kawiarenki po Aniołami”.Po Mszy św. można wypić kawę i zjeść pączka w odnowionym ogrodzie parafialnym. Wejście przez plebanię.
  9. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna od wtorku do piątku po Mszy wieczornej. W niedziele nie ma biura parafialnego.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.