NIEDZIELA WIELKANOCNA                                           4 kwietnia 2021

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Drodzy parafianie!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca życzę.

 

O.Damian Kopytto OMI

duszpasterz

 

 1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym przeżywaliśmy Wielki Post. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Święte Triduum Paschalne. Dziękuję Paniom i Panom ze pomoc w służbie porządkowej, dziękuję paniom za oprawę muzyczną liturgii, panom za pomoc w kościele i sprzątanie świątyni, służbie liturgicznej oraz Siostrze Czesławie i Pani Iwonie za katechezę dzieci i młodzieży. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.
 2. Trwa oktawa wielkanocna. Cały ten tydzień w liturgii traktowany jest jako niedziela zmartwychwstania Pańskiego. W naszych polonijnych kościołach w Brukseli w dalszym ciągu obowiązują zapisy na Mszę św. poprzez stronę internetową. Proszę również na bieżąco śledzić ogłoszenia na www.bruksela.oblaci.pl.
 3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msza Święta o godz. 9:00 i 10:00. Obrzęd Komunii Św. 10:45-11:45.
 4. Pamiętajmy o trwającej nowennie przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia.
 5. W tym tygodniu Msze św. od wtorku do soboty o 18:00 i 19:00. Spowiedź o 18:30.
 6. W każdą niedziele kościół jest otwarty na modlitwę indywidualna do godz. 11:45. Co 15 minut udzielana jest Komunia Św.
 7. W naszym trwa kapitalny remont wszystkich witraży ze względy na poważne zniszczenia. Prace potrwają do końca sierpnia.
 8. Kur przedmałżeński i poradnia rodzinna rozpoczną się 9 maja. Będzie to ostatnia możliwość uczestnictwa przed wakacjami.
 9. Są wolne intencje w tygodniu i w niedziele. Intencje można zamawiać telefonicznie.
 10. Bóg zapłać wszystkim, którzy w wielkim poście składali ofiary na Fundusz Miłosierdzia.
 11. Biuro parafialne tylko w ciągu tygodnia lub po wcześniejszym telefonicznym umówieniu tel: +32 471 31 20 38. W niedzielę biuro jest nieczynne !!!