1. Drodzy Parafianie! W ostatni piątek rząd belgijski nie zmienił obowiązującego dotychczas protokołu sanitarnego. Tak więc nasze życie liturgiczne pozostaje ograniczone do 15 osób uczestniczących w Eucharystii. Nie pozostaje nam nic innego jak z nadzieją czekać na polepszenie się sytuacji.
 2. Zapisy na Msze Święte w kwietniu rozpoczynają się dzisiaj 27 marca o godz. 20.15 na stronie https://polska-misja-katolicka-belgia.reservio.com. Podobnie jak w poprzednio prosimy zapisać się tylko na 1 Mszę niedzielną w ciągu miesiąca (odprawianą w sobotę, w niedzielę lub w oktawie Wielkanocy: 4-11 kwietnia ).
 3. Program, godzin i celebracji Wielkiego Tygodnia i świąt Wielkanocy w świątyniach (Notre Dame de la Chapelle, kaplica Matki Bożej, św. Józefa, św. Elżbiety) podane są na naszej stronie.
 4. Droga Krzyżo­wa (dla osób zapisanych na piątkową Mszę) w kościele N.D. de la Chapelle w piątek o godz. 19.00, a następnie obrzędy Wielkiego Piątku.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu nie jest sprawowana Msza św., lecz tylko ceremonie Wielkiego Piątku i poza nimi nie można udzielać Komunii św. Tak więc praktykę pierwszego piątku przenosimy na miesiąc maj.
 6. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązują: wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 r.ż.) oraz post ścisły (od 18 do 60 r.ż.).
 7. Gorzkie Żale (dla osób zapisanych na Mszę o godz. 10.00) w kościeleD. de la Chapelle przed Mszą św. o godz. 9.50.
 8. Msze św. niedzielne o godz. 12.00 odprawiane są z udziałem dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej, dlatego uczestniczyć w tej Mszy św. będą rodzice, którzy zapisali się u s. Agaty jako opiekunowie.
 9. W przyszłą niedzielę od godz. 15.00 do 17.00 Komunia św. dla tych, którzy są w stanie łaski uświęcającej a nie zapisali się na Mszę św.
 10. Dostępne są ostatnie miejsca na spowiedź wielkopostną (od poniedziałku do środy). Zapisy na https://polska-misja-katolicka-belgia.reservio.com. Jeśli komuś nie uda się wyspowiadać do świąt Wielkanocnych to będzie mógł to uczynić także po świętach.
  Przykazanie kościelne mówią, by „przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty” i „przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”. Okres Komunii Wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej (17 lutego) aż do Niedzieli Trójcy Świętej (30 maja).
 1. Transmisje Mszy Świętych z kościoła Notre Dame de la Chapelle na youtubowym kanale naszej wspólnoty: https://www.youtube.com/channel/UCpLyRIKiwX3YyEumKf55_xw. Od poniedziałku do piątku o godz. 19.00, w Wielką sobotę o godz. 19.30 a w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 07.00 i 10.00.
 2. Są wolne Intencje mszalne można zamawiać przez e-mail lub telefonicznie. Intencje są przedstawione na naszej stronie internetowej. Prosimy sprawdzić i w razie pomyłki skontaktować się z nami.
 3. Koperty na Fundusz Miłosierdzia wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 4. Wciąż trwają zapisy do klasy pierwszej Szkoły Polskiej im. Jana Pawła II przy Polskiej Wspólnocie Katolickiej. Zgłoszenie dziecka odbywa się wyłącznie poprzez wypełnienie internetowego formularza dostępnego na stronie szkoły: pmkorpeg.pl, facebooku szkoły oraz na stronie PWK:bruksela.oblaci.pl
 5. Biuro parafialne: we wszelkich sprawach prosimy dzwonić na nasz numer (02 538 30 87) od poniedziałku do soboty w godzinach 10-12 oraz 14-16. Poza tymi godzinami lub gdybyśmy nie odbierali, prosimy nagrać się na automatyczną sekretarkę – na pewno odzwonimy!
 6. Prosimy na bieżąco śledzić ogłoszenia na naszej stronie internetowej.