DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                    20 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

 

  1. Dziś w Brukseli „Dzień bez samochodu”. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów ekologicznych. Zapraszam również po Mszy św. do ogrodu parafialnego na pączka i kawę za symboliczną opłatę.

 

  1. W tym tygodniu Msze św. od środy do soboty o godz. 19:00. Niedzielne Msze św. pozostają bez zmian: w sobotę o 19:00 i w niedzielę o godz. 9:00; 10:00 i 11:00. Spowiedź 30 min przed wieczorną Msza św. w tygodniu. Biuro parafialne po Mszy św. wieczornej. Parafialny Numer tel: +32 471 31 20 38

 

  1. W tym roku bierzmowanie odbędzie się 19-20-21-22 października. Młodzież została podzielona na grupy. Lista wywieszona jest w gablocie przy wejściu do kaplicy przy monitorze z informacjami. Próba ceremonii bierzmowania w tym tygodniu dla poszczególnych grup w środę, czwartek, piątek i sobotę po Mszy św. wieczornej. W tym roku sakramentu bierzmowania udzielać będzie koordynator duszpasterstw polskiego w Belgii.

 

  1. Postanowiłem, iż sakrament bierzmowania będzie się odbywał w naszej wspólnocie co roku. Rozpoczynamy zatem zapisy do bierzmowania na przyszły rok 2021. Zapisuje się młodzież od 13 roku życia, która nie uczęszcza na katechezę do polskiej szkoły. Deklaracje można odebrać po Mszy św. w zakrystii. Deklaracje należy wypełnić i oddać s. Czesławie lub ks. Damianowi. Spotkanie organizacyjne będzie się 17.10. w sobotę po Mszy o 19:00.

 

  1. Rozpoczynamy również zapisy na katechezę przygotowującą do I Komunii św. w przyszłym roku. Deklaracje również można odebrać w zakrystii. Katecheza parafialna przygotowująca do I Komunii św. dla dzieci, które nie uczęszczają do polskich szkół będzie się odbywała w soboty o godz. 14:30

 

  1. Tegoroczna, zaległa uroczystość I Komunii św. ze względy na pandemie została przeniesiona po wakacjach letnich i odbędzie się :

I grupa parafialna – sobota 3.10. godz.11:00 – próba w sobotę: 26.09. godz.14:00

II grupa z polskiej szkoły – próby w niedziele : 20.09. i 27.09. bezpośrednia po Mszy o godz. 11:00

 

  1. Rozpoczynamy pierwszy po wakacjach kurs przedmałżeński i poradnię rodzinną. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 27 września w niedziele po Mszy św. o godz. 11:00 w kościele Św. Elżbiety w dzielnicy Schaerbeek. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Zapraszam szczególnie narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński w przyszłym roku lub za dwa lata.

 

  1. W naszym kościele trwa peregrynacja obrazu Jezusa miłosiernego ramach obchodów 100-tnej rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II. Z tej okazji można złożyć ofiarę na obraz Jana Pawła II, który pozostanie na stałem w naszym kościele. Proszę podać imię i nazwisko, które zostaną zapisane w księdze ofiarodawców.

 

  1. Zapraszam i zachęcam do dołączenia do scholii parafialnej. Szczególnie młodzież i dorosłych oraz grających na instrumentach muzycznych.