Leuven – ogłoszenia duszpasterskie

 1. Ze względu na remont kościoła Św. Lambertusa Msze św. niedzielne odbywają się w kościele oo.augustianów:

Pakenstraat 61
3001 Heverlee

 

 1. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Obchodzimy także Rok Św. Józefa ustanowiony przez papieża Franciszka, dlatego przez cały marzec po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.
 2. Dodatkowe Msze św.  niedzielne w soboty o godz. 16:00 dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 3. Dodatkowe Msze św. dla parafian z Leuven odbywają się w Tourinnes la Grosse o godz. 18:00 gdzie proboszczem jest znany nam Ks. Krzysztof Rajewicz. Obowiązkowa rejestracja poprzez stronę internetową.

Adres kościoła:

Place St.Martin 1, 1320 Tourinnes la Grosse

 1. Decyzją biskupa I Komunia św. w całej diecezji Bruksela – Mechelen w części flamandzkiej zostaje przemieniona na wrzesień.
 2. Sakrament bierzmowania przeniesiony zostaje po wakacjach letnich. Przygotowanie młodzieży rozpocznie się po Wielkanocy.
 3. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 19:30.
 4. Msze św. w piątki o godz. 20:00. Zapisy obowiązkowe. Przynajmniej raz w miesiącu ! Jeżeli danego dnia sprawdzimy np. dwie godz. wcześniej, iż są wolne miejsca to wówczas możemy się zapisać na piątkową Eucharystię. Pierwszeństwo mają jednak te osoby, które w ogóle nie miały możliwości uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i w ciągu tygodnia.
 5. Są wolne intencje na Msze niedziele. Intencje można zamawiać telefonicznie.
 6. Spowiedź w piątek i niedzielę przed lub po Mszy św.
 7. Biuro parafialne po wcześniejszym telefonicznym umówieniu tel: +32 471 31 20 38

ZE WZGLĘDU NA OGRANICZONĄ LICZBĘ WIERNYCH PODCZAS MSZY (15 OSÓB)PROSIMY, BY ZAPISAĆ SIĘ TYLKO NA JEDNĄ MSZĘ NIEDZIELNĄ W MIESIĄCU

ZAPISY :

https://polska-misja-katolicka-belgia.reservio.com