10 września

  1. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.
  2. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych.
  3. O. Proboszcz uczestniczy dziś w uroczystości ślubnej w Białymstoku w parafii Św. Wojciecha. Natomiast za tydzień w Światowym Kongresie Rodzin Polonijnych w Gdańsku wraz z małżeństwami z naszej parafii oraz z Leuven. Wydarzenia te możemy śledzić na stornie internetowej kongresu.
  4. Dziś w Polsce w Markowej na Podkarpaciu odbywa się beatyfikacja męczenników rodziny Ulmów. Jest to beatyfikacja bez precedensu, ponieważ po raz pierwszy cała rodzina zostanie wyniesiona na ołtarze i pierwszy raz zostanie beatyfikowane dziecko jeszcze nienarodzone.
  5. W każdy piątek Msza św. o godz. 20:00.
  6. Prosimy zgłaszać młodzież od 13 roku życia na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Deklaracje można odebrać po Mszy św. w zakrystii.
  7. Zachęcamy do studium dla Polonii Katolickiego Uniwersytety Lubelskiego. Zajęcia online i stacjonarne w Brukseli odbywają się bezpłatnie. Po ukończeniu zyskujemy dyplom KUL-u. Szczegóły na plakatach wywieszonych przy wyjściu z kościoła.
  8. Pod koniec września rozpoczyna się w Brukseli poradnia rodzinna dla narzeczonych, którzy w przyszłym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Natomiast w październiku będzie kurs przedmałżeński. Szczegóły i zgłoszenia znajdują się na naszej stronie internetowej w aktualnościach. Prosimy narzeczonych o zgłaszanie się na poradnię i kurs.