Kościół Św. Lambertusa – Leuven – ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                    19 marca 2023

 

Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

Msze św.:

Niedziela 13:00

Piątek 19:30 nabożeństwo i 20:00 Msza św.

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalemo”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
  2. W minionym tygodniu odbyło się spotkanie rady parafialnej kościoła Św. Lambertusa. Naszą wspólnotę reprezentował Pan Mariusza Amanowicz.
  3. Zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 19:30. Będziemy kroczyć śladami Zbawiciela i wchodzić w tajemnice Jego męki i śmierci. Gorzkie żale w niedzielę śpiewamy 20 min przed Mszą św.
  4. W Wielkim Poście Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł miłosierdzia. Jak każdego roku możemy złożyć naszą wielkopostną jałmużnę na “Fundusz miłosierdzia” Koperty wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
  5. Za dwa tygodnie rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Dla dorosłych w piątek 32 marca o 19:00. i w sobotę 1 kwietnia o 19:00. i w niedzielę o 13:00 rekolekcje dla dzieci. Spowiedź w czasie rekolekcji
  6. Przy wyjściu z kościoła można nabywać kartki wielkanocne. W niedzielę palmową będziemy rozprowadzali palemki.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.