Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

Msze św.:

Niedziela 13:00

Piątek 19:30 nabożeństwo i 20:00 Msza św.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 luty 2024

 

Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Na początek tego okresu w liturgii Kościoła posypujemy głowy popiołem na znak pokuty i nawrócenia. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny czyli do podejmowania dzieł miłosierdzia. Jak każdego roku możemy złożyć naszą wielkopostną jałmużnę na “Fundusz miłosierdzia”. Koperty wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

 

W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek o godz. 19:30. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności. Gorzkie Żale w każdą niedzielę pół godziny przed Mszą św.

 

W środę o 20:00 spotkanie formacyjne dla przyszłych szafarzy pry kaplicy MB Częstochowskiej w Brukseli przy kaplicy MB Częstochowskiej.

 

Pierwsze spotkanie dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego odbędzie się dziś, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11:00  w kościele Św. Elżbiety w Brukseli.

 

Bractwo Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę do Lourdes od 19 do 23 czerwca. Wszelkie informacje i zapisy u prezeski Bractwa, p. Maryli Kamasińskiej (tel. w biurze parafialnym dla zainteresowanych).

Bóg zapłać o. Arkadiuszowi Sedzielowskiemu za pomco duszpasterską