10 września 2023

 1. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.
 2. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych.
 3. O. Proboszcz uczestniczy dziś w uroczystości ślubnej w Białymstoku w parafii Św. Wojciecha. Natomiast za tydzień w Światowym Kongresie Rodzin Polonijnych w Gdańsku wraz z małżeństwami z naszej parafii oraz z Leuven. Wydarzenia te możemy śledzić na stornie internetowej kongresu.
 4. Dziś w Polsce w Markowej na Podkarpaciu odbywa się beatyfikacja męczenników rodziny Ulmów. Jest to beatyfikacja bez precedensu, ponieważ po raz pierwszy cała rodzina zostanie wyniesiona na ołtarze i pierwszy raz zostanie beatyfikowane dziecko jeszcze nienarodzone.
 5. Zapraszamy na kolejny dzień fatimski w tym tygodnu w środę 13 września. Rozpoczęcie Mszę św. o godz. 13:00 i po Mszy różaniec fatimski.
 6. Zakończyliśmy zapisy na katechezę dzieci i młodzieży. Zajęcia dla dzieci w każdą sobotę o godz. 9:45 dla pierwszej klasy i o 11:00 druga klasa. Zajęcia odbywają się na dużej sali parafialnej. Wejście od strony wieży kościelnej przez parking.
 7. Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania I grupa w czwartek 7 września o 18:00 i druga grupa 8 września o 19:30 po Mszy św. w dużej sali parafialnej.
 8. Zachęcamy do studium dla Polonii Katolickiego Uniwersytety Lubelskiego. Zajęcia online i stacjonarne w Brukseli odbywają się bezpłatnie. Po ukończeniu zyskujemy dyplom KUL-u. Szczegóły na plakatach wywieszonych przy wyjściu z kościoła.
 9. Poradnia psychologiczna z ks. Markiem Adamczukiem odbędzie się w środę 20 września. O. Marek będzie przyjeżdżał raz lub dwa razy w miesiącu. Zgłoszenia pod parafialnym numerem telefonu. Są jeszcze wolne miejsca.
 10. 17 września w niedzielę w Brukseli dzień bez samochodu. Tego dnia poświęcenie rowerów oraz innych pojazdów ekologicznych, na których przyjedziemy do kościoła. Jeżeli tego dnia będzie dla kogoś utrudnieniem przyjazd do kościoła to zapraszamy na Mszę niedzielą w sobotę o godz. 19:00
 11. W każdą niedzielę po Mszy św. o 9:00 i 11:00 zapraszamy do parafialnej „Kawiarenki po Aniołami”.
 12. Pod koniec września rozpoczyna się poradnia rodzinna dla narzeczonych, którzy w przyszłym roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Natomiast w październiku będzie kurs przedmałżeński. Szczegóły i zgłoszenia znajdują się na naszej stronie internetowej w aktualnościach. Prosimy narzeczonych o zgłaszanie się na poradnię i kurs.