Kościół Św. Elżbiety i Katolickie Centrum Rodziny

ADRES: Rue Portaels 24, 1030 Schaerbeek

Msze niedzielne: w sobotę godz. 19:00 i niedziela 9:00 i 11:00

Msze w tygodniu: od środy do piątku o 19:00

Spowiedź, adoracja i różaniec: od środy do soboty o godz. 18:30

Biuro parafialne : od środy do soboty po Mszy wieczornej

Parafialny nr tel: +32 471 31 20 38

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W imieniu własnym i rekolekcjonisty bardzo dziękuję za liczny udział w tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych.
 2. Bardzo dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła.
 3. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.
 4. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej celebracji.
 5. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 19:00. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 21:00
 6. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. O godz. 18:00 adoracja NS w kaplicy adoracji O godz. 18.20 koronka do miłosierdzia Bożego. 18:30 Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 19:00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 21:00. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9:00 do 15:00. O godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego. Liturgia Wigilii Paschalnej o 19:00
 8. W najbliższą niedzielę będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. W niedzielę o godz. 7.00 Rezurekcja. Pozostałe Msze Święte o godz. 11:00.
 9. W poniedziałek wielkanocny, drugi dzień świąt, tradycyjnie śmingu-dyngus i Msze św. o godz. 9:00 i 11:00.
 10. Plan Mszy św. na święta znajduje się na stronie internetowej.
 11. W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. W całej Belgii w naszych polonijnych kościołach możemy złożyć naszą wielkopostną jałmużnę na “Fundusz miłosierdzia” Koperty wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
 12. I Zapowiedzi przedślubne:

Magdalena Anna Popławska i Kamil Jan Rogóż  – 12.06. Św. Filipa App w Syrakuzach

Anna Natalia Raczek i Kamil Puchacz – 10.08. Św. Małgorzaty w Miejscu Piastowym