ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 lutego 2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
- Dzisiejsze ogłoszenia pragnę rozpocząć od tego, iż wszyscy jesteśmy dotknięci brutalnym atakiem Rosji na Ukrainę. To, co dzieje się dziś naszych wschodnich sąsiadów powinno być dla nas, chrześcijan, wyzwaniem i mobilizacją do jeszcze większego zaangażowania się w modlitwę o przywrócenie pokoju w ogarniętej wojną Ukrainie. Od czwartku, kiedy wybuchła wojna w naszym kościele odmawiany jest różaniec przed Najświętszym Sakramentem i śpiewamy suplikacje. Dlatego zapraszam od środy do soboty na Rżaniec i intencji zakończenia wojny na Ukrainie. Natomiast w dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i śpiew suplikacji. Módlmy się też za rządzących na całym świecie, by podjęli zdecydowane wysiłki na rzecz zażegnania konfliktu.
- Pamiętajmy także w naszych modlitwach, że we wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.
- W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii” (Mk 1,15). Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msza Święta o godz. 19:00. Papież Franicszek prosi o przyłączenia się do modlitwy i postu za Ukrainę i pokój na jej terytorium w środę popielcową, 2 marca. Ofiarujmy nasze tegoroczny post prosząc o pokój.
- W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.
- W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu
- Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy czwartek dzieci o 18:30 i wszystkich w każdy piątek o godz.18:30. Gorzkich żale śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 10:30.
- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania oraz o pokój na Ukrainie o godz. 18:30
– w piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 18:00; nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:45
– w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i różaniec o godz. 18:30
- Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą Wielkiego Postu i pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja na zakończenie Mszy Świętej.
- Zakończyliśmy remont witraży. Do końca miesiąca firma ma rozebrać rusztowanie w kościele i na zewnątrz. Za 2 tygodnie w sobotę12 marca generalne sprzątanie kościoła po uprzątnięciu rusztowania.
- Msze św. od środy do soboty o 19:00 i 19:30. Biro parafialne w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Niedzielne Msze w sobotę o 19:00 i w niedzielę o 9:00 i 11:00. Biuro parafialne czynne od środy do soboty po Mszy św. wieczornej.
- Organizujemy pielgrzymkę do Lourdes w dniach 8-12 czerwca. Wszelkie informacje i zapisy u prezeski Bractwa, Maryli Kamasińskiej tel 0476/69 47 67
- Ks. Marek Adamczyk, który prowadzi u nas poradnię psychologiczną organizuje wycieczkę do Pragi w dniach od 11-14 maja. Szczegóły na ulotce do odbioru w biurze parafialnym.
- Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy postępów w rozumieniu tajemnicy Chrystusa oraz doświadczenia bliskości Pana i mocy Jego słowa w codziennym życiu.