NIE MA JUŻ WOLNYCH MIEJSC 

 

Informacje dla pielgrzymów :

GÓRA KARMELNAZARET GÓRA TABOR KANA GALILEJSKAJEZIRO GALILEJSKIE GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW TABGA KAFARNAUM EIN KAREM BETLEJEM GÓRA OLIWNA SYJON CHRZEŚCIJAŃSKI JEROZOLIMA JERYCHO QASR EL YAHUD MORZE MARTWE

 

| TERMIN:      10.10 – 17.10.2023

| CENA:

1590 EUR/os. (przy grupie min. 42 os.)

1650 EUR/os. (przy grupie min. 31 os.)

 

|  PROGRAM:

Dzień 1:  WYLOT DO IZRAELA

Spotykamy się na lotnisku w Brukseli (BRU Brussels Aiport) na trzy godziny przed planowanym odlotem. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Izraela o godz. 09:45. Lądowanie w Tel Awiwie o godz. 15:15. Przejazd do hotelu w Nazarecie/Tyberiadzie, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:  GÓRA KARMEL – NAZARET– GÓRA TABOR

Rano, po śniadaniu przejazd do Hajfy, trzeciego co do wielkości miastem w Izraelu, położonego na stokach Góry Karmel. Nawiedzimy kościół Stella Maris z grotą Eliasza (wedle tradycji miejsca zamieszkania proroka). Powrót do Nazaretu nawiedzimy bazylikę Zwiastowania oraz kościół św. Józefa.Po południu udamy się na Górę Tabor (miejsce Przemienienia). Powrót do hotelu
w Nazarecie/Tyberiadzie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:  KANA GALILEJSKA JEZIORO GALILEJSKIE – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGA – KAFARNAUM

Rano, po śniadaniu udamy się do Kany Galilejskiej (dla małżeństw istnieje możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich). Następnie udamy się nad Jezioro Galilejskie, gdzie nawiedzimy: Górę Błogosławieństw, Kafarnaum (dom św. Piotra oraz synagogę) oraz Tabga: kościół Prymatu św. Piotrai kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb. Potem: rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja inocleg.

Dzień 4:   EIN KAREMBETLEJEM

Ramo, po śniadaniu przejazd do Ein Karem, nawiedzimy tam: kościół Nawiedzenia (miejsce spotkania Maryi z Elżbietą), oraz kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Powrót do Betlejem. Udamy się na Pole Pasterzy (gdzie anioł zwiastował pasterzom narodzenie Pana Jezusa). Następnie Grota Mleczna (w której wedle tradycji, Maria karmiła Jezusa podczas ucieczki do Egiptu). Dalej Bazylika Narodzenia Pańskiego (jedna z najstarszych świątyń chrześcijańskich). Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:  GÓRA OLIWNA SYJON CHRZEŚCIJAŃSKI

Po śniadaniu przejedziemy do Jerozolimy. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Góry Oliwnej. Zobaczymy sanktuarium Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster (gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz). Następnie przejedziemy na taras widokowy
z panoramą starej Jerozolimy. Udamy się na zbocza góry Oliwnej do kościoła Dominus Flevit (upamiętniający płacz Jezusa nad Jerozolimą). Następnie zejdziemy do Getsemani: Bazylika Wszystkich Narodów (gdzie Jezus modlił się przed męką), Grota Pojmania i grób Matki Bożej. Przejazd na Syjon Chrześcijański, gdzie nawiedzimy bazylikę Zaśnięcia Maryi Panny, wieczernik (miejsce ustalenia wielu sakramentów) i tradycyjny grób Dawida. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:  STARE MIASTO JEROZOLIMY

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Jerozolimy: kościół św. Anny (tradycyjne miejsce narodzenia Najświętszej Marii Panny)
i sadzawka Betezda (uzdrowienie chorującego od 38 lat paralityka). Przejście Drogą Krzyżową do bazyliki Grobu Bożego (najważniejszej świątyni chrześcijańskiej). Po południu udamy się pod Mur Zachodni, Ścianę Płaczu (najświętsze miejsce dla religii judaistycznej). Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: JERYCHO – QASRL AL.-YEHUS – MORZE MARTWE

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Jerycha (jednego z najstarszych stale zamieszkan

ych miast na świecie). Zobaczymy z tarasu widokowego Górę Kuszenia. Dalej udamy się pod sykomorę (drzewo Zacheusza). Następnie nawiedzimy Qasrl al Yehud (miejsce chrztu Pana Jezusa). Gdzie odnowimy przyrzeczenia chrzcielne w wodach Jordanu. Po południu kąpiel w Morzu Martwym(najniżej położonym miejscem na świecie). Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8:  POWRÓT DO BRUKSELI

W nocy wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Odprawa biletowo – bagażowa. Wylot do Brukseli o godz. 04:50. Lądowanie o godz. 08:45. Zakończenie pielgrzymki.

CENA ZAWIERA:

 • przelot na trasie Bruksela – Tel Awiw – Bruksela; bagaż rejestrowany 23 kg, bagaż podręczny 8 kg, opłaty lotniskowe
  i paliwowe, odprawa na lotnisku
 • transfery autokarem na trasie pielgrzymki
 • 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-, 3- osobowe z łazienkami)
 • wyżywienie 3 x dziennie: 6 śniadań, 6 lunchów, 7 obiadokolacji
 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL (60 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (w tym rejs po Jeziorze Galilejskim)
 • przedstawiony program zwiedzania
 • podatek VAT

|  CENA NIE ZAWIERA:

 • zwyczajowych napiwków dla przewodnika, kierowcy i obsługi hotelowej, system Tour Guide (łącznie 80 USD/os. – zbierane przez pilota grupy)
 • transferu autokarem z/na lotnisko w Brukseli
 • napojów do obiadokolacji
 • wydatków własnych
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie)
 • świadczeń niewymienionych w ofercie

|  WAŻNE INFORMACJE:

 1. Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości – PASZPORT (ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu)
 2. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
 3. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze, w tym zmiany godzin przelotów.
 4. Gwarantujemy rezerwację Mszy św. na trasie zwiedzania.
 5. Warunki wjazdowe, w tym obostrzenia z tytułu Covid-19, mogą ulec zmianie. W przypadku konieczności wykonania testów COVID-19 ich koszt i wykonanie leżą po stronie Uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do bez kosztowej rezygnacji z wyjazdu.