CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                           8 maja 2022

 

Kościół Św. Lambertusa

ADRES: Waversebaan 68 3001, Heverlee

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Z tej okazji gościmy w naszej wspólnocie O.Bernarda Felczykowskiego, ojca duchownego z Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów M.N. z Obry.
  2. Ambasada RP w Brukseli zaprasza na obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą. Polonijny piknik rodzinny odbędzie się dziś w godzinach 13:00-17:00. w Parku Cinquantenaire. Szczegóły na stronie ambasady https://www.gov.pl/web/belgia/obchody-dnia-polskiego—polish-day-2022-w-sercu-brukseli
  3. Dzieci, które przystąpiły do I Komunii Św. przez cały maj w niedzielę składają dziękczynienie za dar Eucharystii.
  4. Dziękuję za udział w uroczystościach 3 maja. W naszej wspólnocie parafialnej gościliśmy korpus dyplomatyczny.
  5. W piątek nabożeństwo majowe o 19:30 i Msza św. o 20:00.
  6. Koordynator duszpasterstwa polskiego w Belgii zaprasza na pieszą pielgrzymkę z Leuven do sanktuarium maryjnego w Basse-Wavre w sobotę 21 maja. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Lambertusa o 7:30. Wyjście pielgrzymki o 8:15. Pielgrzymka przechodzi wioskami i polami. Do pokonania jest 25 km. Zakończenie adoracją Najświętszego Sakramentu i nabożeństwem maryjnym o godz. 15:30 w Basse-Wavre. Zgłoszenia pod numerem telefonu: 04 84 92 59 44. Szczegóły na stornie internetowej.
  7. W tym roku pielgrzymka do Scherpenheuvel odbędzie się w poniedziałek po Zesłąniu Ducha Św. 6 czerwca.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.