NIEDZIELA WIELKANOCNA                                                                     17 kwietnia 2022

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO                                              

Msza w dzień

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.
  2. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.
  3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego o 9:00 i 11:00
  4. Msza św. od wtorku o 19:00. Od 18:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu I różaniec w intencji pokoju w Ukrainie oraz nowennqa przed świętem Bożego miłsierdzia. Spowiedź od 18:30
  5. W tym tygodniu duszpasterze z Brukseli wyjeżdżają na rekolekcje kapłańskie. W kościele św. Elżbiety zastępuje o. Roman Krauz OMI.
  6. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia.